1. Do końca listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza można zyskać odpust cząstkowy. Wypominki w dni powszednie o 17:30. Dzisiaj o 16:45. W każdy poniedziałek listopada wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
  2. Jutro wspomnienie wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, pojutrze św. Rafała Kalinowskiego. W środę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.
  3. W piątek wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Polecajmy naszego pana organistę, s. Jolantę i diakonię muzyczną Wspólnoty Matki Bożej Miłosierdzia oraz tych odważnych, którzy próbują śpiewać psalmy responsoryjne. Modlimy się o organistę na powszednie dni tygodnia.
  4. W Kolegiacie od 19:00  czterogodzinny Wieczór Chóralno – Organowy.
  5. W tym tygodniu parafię Królowej Polski nawiedza obraz Matki Bożej Robotników. Szczegółowy program na stronie internetowej.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – dzień modlitwy o zwycięstwo prawdy i sprawiedliwości w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego przed adwentem.
  7. Zmiana czasu na zimowy uwidoczniła ogromne braki w oświetleniu otoczenia naszego kościoła. Zamówiliśmy konieczne naprawy, ale nie jest to inwestycja wcześniej zaplanowana, stąd prośba o pomoc finansową na ten cel.
  8. Na przełomie roku we Wrocławiu odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych. Wyjazd z Jarosławia – także dla uczniów szkół średnich – organizuje duszpasterz studentów PWSTE.
  9. Burmistrz Miasta zaprasza na jesienny cykl spotkań z mieszkańcami. Z naszą dzielnicą we wtorek o 18:00 w Kamienicy Attavantich.
  10. W tym tygodniu możemy też być proszeni o ankietę na temat naszego poczucia bezpieczeństwa w mieście. Przeprowadzający ją będą zaopatrzeni w identyfikatory.