1. Jutro wspomnienie św. Marcina i sto pierwsza rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.
  2. W ciągu dnia obchody miejskie: w Kolegiacie o 16:00 modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków. Polecać będziemy Bogu także tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Po Mszy Świętej przemarsz na rynek i złożenie wieńców pod Ratuszem.
  3. Okażmy też nasz patriotyzm i solidarność z wszystkimi Polakami wywieszając przy naszych domach biało-czerwone flagi narodowe.
  4. Dzisiaj wieczorem w naszym Domu Rekolekcyjnym rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje dla kapłanów. Poprowadzi je ks. Bogusław Kastelik z diecezji bielsko-żywieckiej. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji prowadzącego oraz uczestników.
  5. W środę w ramach nieustającej diecezjalnej adoracji – przez cały dzień adorujemy w naszym Opactwie Najświętszy Sakrament. Od rana do 11:00 i od 16:30 do wieczora w kościele, natomiast pomiędzy tymi godzinami w Czarnej Kaplicy. Wejście przez Kawiarenkę Benedyktyńską.
  6. W piątek modlitwy o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke.
  7. W sobotę wspomnienie NMP Ostrobramskiej, która patronuje nam i Wspólnocie Matki Miłosierdzia z ołtarza bocznego.
  8. W ten sam dzień w naszej auli o 14:30 interesujące spotkanie z wykładowcami AGH i Politechniki Krakowskiej o zasobach przyrodniczych Polski oraz ich potencjale energetycznym w tym z tzw. źródeł odnawialnych. Zapraszamy.
  9. Zapewne rzadko chodzimy do kina, posłuchajmy jednak pewnej opinii: „Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…”. Jest wyświetlany obecnie w drugim jarosławskim kinie do południa z lektorem, po południu z napisami.
  10. Do końca listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza można zyskać odpust cząstkowy. Wypominki w dni powszednie o 17:30. Dzisiaj o 16:45. W każdy poniedziałek listopada wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
  11. Siostry Benedyktynki zapraszają na przełomie listopada i grudnia na kolejne Seminarium Modlitwy Uwolnienia prowadzone przez o. Józefa Zborzila ze Wspólnotą Jerozolima z Poznania.