1. We wtorek nocna adoracja: o 17:30 na Mszę Świętą za Ojczyznę. Po niej Krucjata Różańcowa i adoracja prowadzona przez Wspólnotę bł. ks. Popiełuszki. O 21:00 Apel Jasnogórski i konferencja z życia duchowego. Następnie Godzina Święta. O 23:00 Eucharystia z homilią. Zakończenie nad ranem.
 2. We wtorek do południa przeżyjemy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. U nas w kościele o 10:30 z udziałem Księdza Biskupa modlitwa w intencji Polaków z Podkarpacia zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz za Żydów, którzy ponieśli śmierć na tym terenie: odczytanie listy znanych ofiar, a następnie przejście ze zniczami do symbolicznego muru rozstrzelań. O 11:30 spotkanie w Auli o charakterze artystycznym i popularnonaukowym oraz świadectwa ocalałych. Będą także wystawy powiązana z tą tematyką. Wstęp wolny.
 3. W czwartek wieczorem spotkanie opłatkowe dla Straży Honorowej Serca Pana Jezusa i Wspólnoty bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 5. W piątek modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne: Bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiewana litania do Bożego Serca i adoracja prowadzona przez członków Straży Honorowej. O 19:30 przejmuje prowadzenie Wspólnota Matki Miłosierdzia. O 20:30 Apel Jasnogórski ze specjalną konferencją, ok. 22:00 Msza Święta z homilią.
 6. W sobotę od 9:15 maryjne nabożeństwo pierwszosobotnie.
 7. Tylko do soboty śpiewamy kolędy, a potem rozbieramy ostatnie choinki. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili się do przepięknego, najpierw adwentowego i następnie świątecznego wystroju kościoła.
 8. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy Świętych: 7:00; 10:00 i 17:30. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic.
 9. Święto Ofiarowania jest jednym ze starszych świąt w Kościele. Nie jest to święto kościelne obowiązujące. Zwyczaj święcenia gromnic datuje się od IX wieku. Gromnica oznacza przede wszystkim Jezusa Chrystusa, który przyszedł na świat jako „Światło rozpraszające wszelkie ciemności”. Świeca ta wskazuje także na Maryję jako tą, która nosiła prawdziwe „Światło” i zawsze była z Nim związana. Zapala się ją w czasie sprawowania sakramentów: chrztu i pierwszej komunii. Stawia się ją też zapaloną w oknie podczas zagrożenia klęskami żywiołowymi. Wreszcie daje się ją do dłoni razem z różańcem osobom opuszczającym ten świat, by Matka Boża była przy nich aż do ostatniego tchnienia i zapewniła im szczęśliwą wieczność. Po powrocie z kościoła do domu w Gromniczną zapala się tę świecę i płomykiem zaznacza krzyż na odrzwiach lub w innym miejscu. Gromnicę i palmę, na krzyż związane, umieszcza się na ścianie mieszkania.
 10. W Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
 11. W ten sam dzień rocznica święceń biskupich ks. bpa Mariana Rojka. Módlmy się także w Jego intencji, co obiecywaliśmy, gdy przechodził do diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
 12. Zarząd Oddziału Sybiraków w Jarosławiu zaprasza Członków i Sympatyków Związku na Mszę Świętą i spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Kolegiacie 31 stycznia o 10:00.
 13. Dzisiaj przy wyjściu wspieramy działalność jarosławskiego studia radiowego „Ave Maria”. Dziękujemy szczodrym ofiarodawcom. Za tydzień niedziela adoracyjna.