Zapraszamy na Gorzkie Żale o 16:00 , a w piątek na Drogę Krzyżową o 17:30.

  1. Także dzisiaj przypada 75. Rocznica Mordu Sług Bożych – Rodziny Ulmów w Markowej i drugi już Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów. [1944]
  2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  3. W piątek w godzinie Apelu Jasnogórskiego z naszej świątyni dziesięcioma trasami długości od 15 do 60 km. wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. O 20:00 Msza Święta na pożegnanie pielgrzymów, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni, aby choć na tę chwilę dotknąć, doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery tego wydarzenia.
  4. Osoby chore, starsze i bez wymaganej zaprawy zapraszamy też do „duchowego ekstremalnego pielgrzymowania”, które będzie polegać na modlitewnym przeżyciu rozważań przygotowanych na Ekstremalną Drogę Krzyżową w wybranej nocnej (!) godzinie, zgodnie z pragnieniem Jezusa „..jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie… ” (Mt 26, 40n). Nasze studio radiowe będzie przez całą noc co godzinę podawać kolejną stację, aby towarzyszyć duchowym i fizycznym pielgrzymom.
  5. Także w piątek całonocna adoracja: o 17:30 Msza Święta, po niej Krucjata Różańcowa za Ojczyznę i modlitwy Wspólnoty błogosławionego Księdza Jerzego; o 20:00 dodatkowa Msza Święta; o 21:00 Apel Jasnogórski, konferencja ascetyczna i wspólna Godzina Święta. O 23:00 Msza Święta z homilią. Zakończenie o 5:00 nad ranem.
  6. I również w piątek o 17:00 w Bibliotece Miejskiej prezentacja zabytków Budapesztu przez architektów z tego miasta.
  7. Za tydzień śpimy godzinę krócej. Nie rozmińmy się z godzinami Mszy Świętych.
  8. W ten dzień na sumie z udziałem gości z zagranicy modlimy się solidarność narodów: polskiego i węgierskiego. Natomiast od 10:00 przy ul. Opolskiej złożenie wieńców i przemarsz do Opactwa.
  9. W dzisiejszym “Gościu niedzielnym” – zdjęcie spowiadającego się papieża oraz “Rachunek sumienia przed spowiedzią”, w “Niedzieli” – “Czy jesteśmy bezbronni w internecie?”, natomiast w “Wieściach dla Przyjaciół Opactwa” szczegóły Duchowej adopcji.
  10. Dzisiaj przypada bowiem ustanowiony przez Sejm „Narodowy Dzień Życia”. Zachęcamy więc do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego:

Polega ona na pamięci w modlitwie o zagrożonym aborcją dziecku przez 9 miesięcy w intencji o uratowanie życia dziecka i jego prawe życie po urodzeniu.

Modlitwa Duchowej Adopcji: Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Uwaga: Zaniedbanie tej modlitwy nie obowiązuje pod grzechem i nie niesie złych skutków dla omadlanego dziecka. Tego typu inicjatywy mają na celu wyłącznie pomnażanie dobra, a nie zła.