1. Maj jest miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. „Majówki” – nabożeństwa odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Sercem tego nabożeństwa jest Litania Loretańska, którą warto odmawiać w maju, nawet gdy nie możemy brać udziału w jej śpiewie. Do naszego kościoła zapraszamy w dni powszednie o 17:30. W niedzielę godzinę wcześniej.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, w którym będziemy zachęcać do regularnego czytania i rozważania Pisma świętego. Bierzmy – obecną w każdym domu Biblię – do ręki – indywidualnie i wspólnie z innymi.
  3. Jutro liturgiczne święto Apostołów Filipa i Jakuba.
  4. We wtorek majówka połączona z nowenną anielską.
  5. W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. W naszym kościele święto patrona świątyni od 1622 roku. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo i Mszę Świętą o 17:30. Dzień odpustu w Wólce Pełkińskiej oraz imienin szczególnych przyjaciół naszego Opactwa ks. bpa Stanisława Jamrozka oraz ks. infułata Stanisława Maca. Wszystkich solenizantów i solenizantki otaczamy naszą modlitwą.
  6. W piątek wieczorem Msza Święta za Ojczyznę pod przewodnictwem i z kazaniem ks. prał. Mariana Rajchla.
  7. W sobotę od 14:00 w Seminarium Duchownym w Przemyślu ciekawe sympozjum organizowane przez Odnowę w Duchu Świętym Archidiecezji Przemyskiej.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy na Opactwo przekazali 1 % swojego podatku oraz tym, którzy zachęcili do tego innych. Na owoce tej decyzji przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale u Pana Boga ten dar już jest dokonany.
  9. Nasza wolontariuszka jest gotowa pomagać także w ciągu roku w następujących sprawach: zeznań podatkowych, spadków, darowizn, podatków od czynności cywilnoprawnych oraz sporządzania korekt zeznań za lata ubiegłe. Od początku roku wykonała już dwieście tego typu działań. Dziękujemy jej za ofiarną i bezinteresowną posługę.
  10. W przedsionku oprócz “Wieści dla naszych przyjaciół” – tygodniki “Niedziela” I “Gość” oraz dwumiesięcznik “Miłujcie się”. Znajdziemy w nich m.in. wypowiedzi o Biblii, o masakrze na Cejlonie, o dowodach na Zmartwychwstanie.
  11. Za tydzień gościmy ojca kapucyna z Białorusi, który da świadectwo pracy duszpasterskiej na tamtym terenie i poprosi o pomoc materialną dla swej misji.