1. Osoby, które korzystają z aparatów słuchowych, zapraszamy zawsze do  lewej bocznej kaplicy, gdzie znajduje się specjalna instalacja, która podaje dźwięk z mikrofonów bezpośrednio do aparatów, co znacznie poprawia komfort udziału w liturgii. Od tygodnia jest tam również ekran nie tylko z tekstami pieśni, ale także z podglądem na ołtarz główny.
 2. Kaplica ta jest oznaczona widocznym z nawy głównej obrazkiem przedstawiającym ucho z rozchodzącą się wokół niego falą dźwiękową.
 3. Dzisiaj wieczorem pomodlimy się o beatyfikację spoczywającej w naszej świątyni sł. B. Anny Jenke.
 4. Pojutrze rozpoczynamy drugą część Adwentu przeznaczoną na bezpośrednie przygotowanie Kościoła, a więc nas wszystkich, do świętowania Narodzenia Pańskiego. Msze Święte roratnie codziennie o godz. 6:00, wieczorem liturgia tzw. „wielkich antyfon”.
 5. W całym okresie adwentu zachęcamy do trzeźwości zgodnie ze słowami Pisma, aby nasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa i pijaństwa. Nie pozwólmy też, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.
 6. Przy okazji świątecznych porządków pamiętajmy o pojemniku na makulaturę na naszym parkingu. Dzięki nam może powstać kolejna studnia w Afryce.
 7. W tym tygodniu całodniowe adwentowe spowiedzi w jarosławskich kościołach: w piątek w Kolegiacie, w sobotę u Ojców Reformatów, analogicznie u Chrystusa Króla i u Królowej Polski, a u Panny Marii codziennie do 9:00 i od 16:30. U nas codziennie od 9:00 do 11:00 z Mszą Świętą o 10:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami – to czas dla powracających z zagranicy.
  1. Spowiedź przedświąteczna w kościele Świętej Trójcy u Ojców Franciszkanów Reformatów
  2. Spowiedź przedświąteczna w Bazylice Matki Bożej Bolesnej u Ojców Dominikanów.
 8. Podobnie jak w latach ubiegłych 6. stycznia czeka nas tzw. „Orszak Trzech Króli”. W niektórych parafiach trwają przygotowania organizacyjne – tam też uzyskamy szczegółowe informacje odnośnie do możliwości aktywnego udziału w tym widowisku. Zapisy trwają do Świąt.
 9. Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp” zapraszają mieszkańców na tradycyjną Wigilię w sobotę 21 grudnia o godz. 12:00 na jarosławskim Rynku.
 10. W Zakrystii Opłatki, w Kawiarence świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. W tych ważnych dniach niech dobry Bóg strzeże naszej osobistej świętości: „Święty Michale Archaniele”.