1. Dzisiaj u nas od 17:00 Msza Święta z modlitwami za Ojczyznę, po niej pokutny różaniec fatimski i adoracja prowadzona przez Wspólnotę bł. ks. Popiełuszki. O 21:00 Apel Jasnogórski i konferencja z życia duchowego, następnie Godzina Święta. O 23:00 Eucharystia z homilią. Zakończenie nad ranem.
 2. Także dzisiaj dzień Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Imieniny ks. Rafała Wojdyły i ks. Michała Kozaka. Kilka dni temu dzień swego Patrona obchodził ks. Damian Noga, a za kilka dni podobnie ks. Marek Pieńkowski. Wszystkim solenizantom życzymy, aby byli tak wierni Bogu i tak dobrzy dla ludzi jak ich chrzcielni Patroni.
 3. We wtorek w naszym kościele rozpoczyna się tzw. Seminarium Odnowy Wiary. Jest to kilka spotkań raz na tydzień, a sama nazwa wskazuje, o co w nich chodzi. Poprowadzi je Wspólnota Miłosiernego Chrystusa Sługi. Wstęp wolny.
 4. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe od wtorku o godz. 17:30, w niedziele godzinę wcześniej. Przy odmówieniu Różańca można uzyskać odpust zupełny ilekroć odmawiamy go w kościele lub w miejscu publicznych modlitw, lub w pobożnej grupie np. w rodzinie. Odpust zyskuje się spełniając następujące warunki: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 5. Także we wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła połączone z modlitwą różańcową.
 6. Podobnie nazajutrz nowenna maryjna.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: pojutrze św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę Aniołów Stróżów, w piątek święto św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Siostrę Faustynę.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego Miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce i serca kapłanów spowiedników. W naszej świątyni codziennie przed każdą Mszą Świętą oraz w dni powszednie od 9:00 do 11:00.
 9. W czwartek Komunia Święta pod postacią Chleba i Wina, a potem spotkanie dla Straży Honorowej NSPJ. 
 10. W pierwszy piątek od 19:30 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią o 22:00.
 11. O 20:30 swoje świadectwo da Madzia Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, spikerka Radia Maryja i Telewizji Trwam.
 12. Nazajutrz od 9:15 także z udziałem Madzi Buczek pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 13. W tym dniu pielgrzymują na Jasną Górę maturzyści. Obejmijmy ich naszą modlitwą.
 14. W niedzielę za tydzień od 10:00 w naszym Opactwie obchody perłowego Jubileuszu Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke. Gościem Honorowym będzie ks. prof. Tadeusz Guz.
 15. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła datki dla naszego studia radiowego. Bóg zapłać.
 16. Jutro w naszej Auli o 10:00 spotkanie dla chętnych z weteranami Narodowych Sił Zbrojnych.
 17. W środę o 19:00 w Katolickim Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 49 odbędzie się spotkanie z Janem Pospieszalskim na temat “Wojna o wartości”. Wstęp wolny.
 18. Trwa głosowanie nad Budżetem Obywatelskim. Głos może oddać każdy mieszkaniec, również niepełnoletni. Na prośbę Kolegiaty wystawiliśmy w przedsionku karty do głosowania zorientowane na Liceum Katolickie w Jarosławiu oraz kilka mniejszych projektów. Prosimy o ich wypełnienie w domu i wrzucenie do urny w Ratuszu, albo w dowolnym dniu do urny w Kawiarence Benedyktyńskiej. Te głosy za tydzień do Ratusza zaniesiemy.