1. Za nami doświadczenie dziewiątego już Jarmarku Benedyktyńskiego. W ciągu kilku dni skorzystało z niego tyle osób, ile normalnie przewija się przez nasze Opactwo w ciągu wielu miesięcy. Mamy nadzieję, że będą potem wracać w to miejsce po głębsze wartości.
  2. Pan Bóg obdarzył nas inspiracją i siłą do kilkumiesięcznego trudu przygotowań, łaskawie darował sprzyjającą pogodę, a przede wszystkim obudził gotowość konkretnej pomocy w sercach setek ludzi. Pięknym ukoronowaniem tego wydarzenia był wtorkowy Jarmark dla blisko trzystu osób mniej sprawnych. Nie ma możliwości wszystkich wymienić – większa będzie zatem Wasza nagroda w niebie. Panu naszemu i wszystkim za wszystko, także wielu tysiącom uczestników – jeszcze raz dziękujemy.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Pio z Pietrelciny, w piątek św. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława, męczennika.
  4. Ojcowie Dominikanie wznawiają po wakacyjnej przerwie środowe katechezy dla dorosłych. Pierwszy temat to: “Czy liturgia sakramentalna pomaga w tworzeniu więzi z Chrystusem?”.
  5. Wszystkie ważne dla nas osoby i sprawy polećmy opiece świętego patrona: “Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.” Amen.