Przepraszamy za „spolszczenia” wyrazów obcych…

 1. Pojutrze wieczorem pod przewodnictwem ks. prał. Mariana Rajchla modlić się będziemy, jak każdego 10 dnia miesiąca, w intencji ofiar Smoleńska, Katynia, a ponadto wrześniowych napaści na Polskę przez hitlerowców i sowietów.
 2. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i przywrócić im blask.
 3. W ten dzień we Włocławku wielkie wydarzenie religijne „POLSKA pod KRZYŻEM”. Wyjazd organizuje nasza wspólnota  modlitewna. Dla tych którzy zostają w domu czuwanie modlitewne, które rozpocznie się w naszej świątyni w sobotę o 9:15 bolesną cząstka różańca z rozważaniami, następnie Msza Święta o 10:00 i adoracja krzyża świętego od 10:30.
 4. W ten sam dzień organizujemy bieg masowy na symbolicznym dystansie 1939 metrów. Start o 12:30 spod Pomnika Walk i Męczeństwa w pobliżu Dworca PKP, meta w Opactwie. Dla wszystkich zapisanych uczestników pamiątkowe medale. Wersja dziesięciokilometrowa dla zaawansowanych wystartuje z Lasu Kidałowickiego.
 5. Popołudniu w sobotę od 15:00 na wielkiej scenie w naszym ogrodzie zaprezentują się po kolei chóry parafialne z Podkarpacia, aby na koniec ok. 16:00 głosami blisko dwustu chórzystów odśpiewać wspólnie na głosy pieśń Stanisława Moniuszki „Ojcze z niebios”.
 6. Wieczorem w sobotę o 18:00 u Panny Marii Mszą Świętą rozpoczniemy wieczorny przemarsz przez miasto w barwnym korowodzie z pochodniami. Udział weźmie kilka grup w oryginalnych strojach w tym tzw. Mażoretki z Miszkolca na Węgrzech. Zatrzymamy się przy pięciu najważniejszych zabytkach miasta, na krótkie występy muzyczne, wokalne, taneczne, teatralne i tym podobne. Do Opactwa dotrzemy na 21:00, aby wziąć udział w Teatrze Ognia.
 7. W niedzielę od 9:30 w naszej Auli konferencja o Słudze Bożym Janoszu Eszterchaz’im i o generale Wieczorkiewiczu, a na sumie przy ołtarzu węgierskim umieścimy ich memoriały. Popołudniu w Baszcie Morskiej ciąg dalszy spotkania, już na nieco szersze tematy.
 8. Także w niedzielę po Mszy Świętej o 12:15 z kościoła Matki Bożej Królowej Polski wyruszy Marsz Życia i Rodziny. Wyrazimy w nim nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości: Małżeństwa, Rodziny, Dzieci i Seniorów. Po przyjściu do Opactwa ok. 14:00 uczestnicy wysłuchają świadectwa polskiego aktora telewizyjnego Lecha Dyblika, który zaprezentuje nam także swoje ballady. Z tej okazji wystąpi również Zespół Creator.
 9. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie inny Zespół – „Good God”, a po nim tzw. Fajer-Szoł rycerza Rajnera.
 10. Przez dwa dni na straganach zaprezentuje się ponad stu wystawców z kraju i z zagranicy, a na scenie kilkanaście różnych zespołów. Wewnątrz będzie do obejrzenia blisko dwadzieścia znanych i nowych wystaw. Na zewnątrz jak co roku miasteczko zabaw dla dzieci.
 11. Tak w wielkim skrócie przedstawia się tegoroczny Jarmark Benedyktyński. Więcej szczegółów w „Wieściach dla Przyjaciół Opactwa” w przedsionku oraz na naszej stronie internetowej.
 12. Urząd Miasta pomaga w otrzymaniu dopłat do wymiany pieców węglowych.
 13. Pomódlmy się teraz w intencji wszystkich twórców, wolontariuszy i gości Jarmarku: „Święty Michale, Archaniele…”.