1. Kontynuujemy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
 2. 16 października przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Przeżywamy z tej okazji Dzień Papieski połączony z ofiarami do puszek na Fundusz Stypendialny dla młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin.
 3. Z racji Dnia Papieskiego zapraszamy do odwiedzenia Sali Papieskiej, w której co jakiś czas coś się zmienia. Mijając Kawiarenkę Benedyktyńską skosztujmy kremówki papieskiej.
 4. Jutro Dzień Nauczyciela – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za naszych nauczycieli i wychowawców – żyjących i zmarłych. Budujmy jednoznacznie autorytet nauczyciela w oczach naszych dzieci i wnuków. Na podważaniu go stracimy wszyscy – od najmłodszych począwszy.
 5. Pojutrze wieczorem modlitwy o rychłą beatyfikację sł. Bożej Anny Jenke. Jest to także Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać rodziców, którzy doświadczyli i przeżywają utratę dziecka.
 6. W środę rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika, pamiętajmy o nim w modlitwie.
 7. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: we wtorek św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego
 8. W piątek z racji św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, obejmiemy modlitwą różańcową pracowników służby zdrowia.
 9. W sobotę w liturgii wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Nabożeństwo różańcowe za Ojczyznę i możliwość ucałowania Jego relikwii.
 10. W parafii Chrystusa Króla w tym dniu odbędzie się Kongres Biblijny: rozpoczęcie o 10:00, potem dwa wykłady i wspólnotowa modlitwa słowem Bożym oraz program biblijny, zakończenie Mszą Świętą o 14:00.
 11. Także w sobotę doroczna pielgrzymka do Bazyliki Archikatedralnej i Wyższego Seminarium Duchownego członków Dzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego oraz wszystkich zatroskanych o powołania kapłańskie i zakonne. Początek o 9:30, zakończenie ok. 13:00.
 12. Przy wyjściu z kościoła kartki na tzw. wypominki.