1. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za cierpienia, jakie niesie – tak wielu osobom w naszej Ojczyźnie – nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
  2. Zapraszamy na Festiwal Muzyki Dawnej. Inauguracyjny koncert dzisiaj u nas w trzech odsłonach o 15:30, 18:00 i 21:00. Bilety do nabycia przed występem. Tak samo będzie codziennie w  różnych kościołach. Kolejny koncert u nas w piątek o 20:00. Zapraszamy.
  3. Od poniedziałku do soboty także u nas festiwalowa liturgia godzin śpiewana w języku łacińskim w kościele od 8:00 rano. W Kolegiacie natomiast uroczyste Msze Święte codziennie o 16:00 i nieszpory o 17:15.
  4. Pierwsze dni Festiwalu to na naszym Rynku Jarosławskie Dni Sztuki, a kolejne to Jarmark Jarosławski.
  5. Zakończenie festiwalu u Panny Marii Eucharystią za tydzień o 9:30. Kawiarenka Benedyktyńska zaprasza nieustannie.
  6. W czwartek uczcimy Maryję jako Królową nieba i ziemi.
  7. W piątek Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, w nawiązaniu do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow prowadzącego wprost do IV rozbioru Polski. Módlmy się za polityków i rządzących – gdyż pokusa manipulowania innymi na tysiączne sposoby jest wielka.
  8. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny: „Święty Michale Archaniele…”.