1. Dzisiaj o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek o 17:30 Droga Krzyżowa.
  2. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców “Talent” oddział w Jarosławiu zaprasza w najbliższy czwartek o 17:30 na Mszę Świętą i spotkanie w bibliotece naszego Opactwa.
  3. Wspólnota Matki Miłosierdzia funkcjonująca przy Jarosławskim Opactwie zaprasza na wyjazd rekolekcyjno pielgrzymkowy do Ostrej Bramy w Wilnie w dniach od 28 czerwca do 2 lipca. Kontakt na numery telefonów Kontakt 607 389 181 lub 728 343 309.
  4. Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące tzw. “Jarosławski Katolik” zaprasza na Dzień Otwarty w najbliższy czwartek od godz. 9:00.
  5. W Przemyślu w siedzibie Caritas działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oferująca 40 różnych urządzeń.
  6. Zachęcamy do przekazania 1 % swojego podatku na rzecz Opactwa – służymy też nieustannie pomocą w wypełnianiu PIT-ów – nawet gdy tylko emerytura jest jedynym źródłem dochodu.
  7. W najbliższy weekend w Miejscu Piastowym u Księży Michalitów odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe.
  8. Pojutrze uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień imienin Papieża Seniora i naszego Arcybiskupa Seniora.
  9. Dzisiaj ósmy dzień nowenny do tego możnego Patrona. Prośmy opiekuna Świętej Rodziny o pomoc w spłacie naszego zadłużenia za zeszłoroczne prace przy fundamentach kościoła oraz o możliwość kontynuowania stabilizacji świątyni na kolejnych kondygnacjach. Módlmy się też w intencji wszystkich ważnych dla nas osób i spraw (chwila ciszy):
  10. Św. Józef życie ziemskie zakończył na rękach Jezusa i Maryi. Dobry Boże! daj nam wytrwanie w łasce Twojej do końca ziemskiej wędrówki i przyjmij nas w ostatnią godzinę, byśmy szczęśliwie mogli przejść do królestwa światłości i pokoju. Polecamy Ci wszystkich, którzy zbliżają się do końca ziemskiej pielgrzymki, niech mają szczęście zejścia z tego świata w obecności Jezusa i Maryi i Józefa…                Amen.