1. Zachęcamy usilnie, aby jak najwięcej osób przejęło się wezwaniem do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu. Dajemy w ten sposób wyraz naszej solidarności z tymi rodakami, którzy sami o własnych siłach nie mogą jeszcze wrócić na drogę trzeźwości. Zachęcamy także do modlitwy w intencji uzależnionych i ich rodzin.
 2. We wtorek od fatimskiego nabożeństwa pokutnego o 17:00 rozpoczną się uroczystości odpustowe u Panny Marii.
 3. W środę wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbe, kapłana i męczennika.
 4. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Maryi. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte u nas w porządku niedzielnym. U Panny Marii Suma odpustowa o 11:00. Wieczorem u nas pomodlimy się o rychłą beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke.
 5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione po każdej Mszy Świętej. Sam gest błogosławienia jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.
 6. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Jest to także Święto Wojska Polskiego. Dzień wcześniej o 18:00 specjalna Msza wojskowa u Chrystusa Króla, a w czwartek od 14:00 na placu przy PWSTE uroczysty apel oraz wojskowy piknik.
 7. Od następnej niedzieli w ramach Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni” koncerty w jarosławskich świątyniach. Pierwszy z nich trzyczęściowy odbędzie się u nas za tydzień o 15:30, o 18:30 i o 21:00. Fińska skrzypaczka wykona Sonaty i Partity Jana Sebastiana Bacha.
 8. Zbliża się czas pożegnania ks. Michała Kozaka, który za tydzień obejmuje kaplicę św. Maksymiliana w Sanoku. Dziękujemy Mu za siedem lat posługi w studio radiowym, posługi katechetycznej w kilku szkołach, za promocję biegów długodystansowych, za propagowanie Jarosławskiego Opactwa w mediach lokalnych, za słowo i sakramenty sprawowane w tej świątyni, za opiekę nad służbą liturgiczną i za wiele innych. Czeka Go teraz spokojniejsze życie, niech jednak szuka dla siebie nowych wyzwań w nowym miejscu i środowisku. Zapraszamy do Jarosławia przy każdej sprzyjającej okazji.
 9. Producent poszyć samochodowych w Jarosławiu wznawia zatrudnienie. Kontakt do agencji pracy 604 530 370.
 10. Wszystkie ważne dla nas osoby i sprawy polećmy opiece świętego patrona: “Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.” Amen.

Letnie wydarzenia w Jarosławskim Opactwie

 • Festiwal „Pieśń Naszych Korzeni” 16 – 25 sierpnia
 • Jerycho Różańcowe 1 – 8 września
 • IX Jarmark Benedyktyński 13 – 15 września
 • „Bohaterom czasu wojny” – Bieg osiemdziesięciolecia polskiej wojny obronnej na dystansie 2 i 10 km. – 14 września
 • Przegląd chórów z pieśniami Stanisława Moniuszki– 14 września
 • Europejska Noc Dziedzictwa – 14 września
 • Marsz dla Życia i Rodziny – 15 września
 • Dzień Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych – 17 września