1. Rozpoczęliśmy miesiąc, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat Kościół w Polsce zachęca do powstrzymania się w sierpniu od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
 2. W najbliższą sobotę 10 sierpnia wieczorna Msza Święta wyjątkowo o 17:00. Odprawi ją ks. Prałat Marian Rajchel w intencji naszej Ojczyzny.
 3. Bezpośrednio po niej ostatni w tym sezonie koncert muzyki klasycznej. Na organach zagra profesor Hanna Dys z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wystąpi także tenor Jacek Ścibor profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki usłyszymy m.in. pieśni tego wielkiego polskiego kompozytora. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 4. Jutro w Kolegiacie odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Z tej okazji dzisiaj o 19:00 koncert organisty z Raciborza, a jutro o 18:00 główna suma odpustowa pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala. Będzie ona połączona z poświęceniem kaplic różańcowych i stacji drogi krzyżowej.
 5. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. O 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła. Możliwość wcześniejszego składania próśb i podziękowań.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.
 7. W piątek święto św Teresy Benedykty od Krzyża Patronki Europy.
 8. W pierwszą sobotę września Jarosławska Pielgrzymka Piesza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Rozpoczęły się zapisy w poszczególnych parafiach.
 9. Wszystkie ważne dla nas osoby i sprawy polećmy opiece świętego patrona: “Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.” Amen.
 10. W okresie urlopów i wakacji zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Niech ziarno Słowa pada na glebę żyzną. Na szlakach wakacyjnych wędrówek niech nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus. Włączmy częściej nasze diecezjalne Radio Fara bądź na falach ultrakrótkich 98,2, bądź przez internet na RADIOFARA.PL.
 11. W każdą niedzielę w naszym przedsionku najnowsze wydania katolickich tygodników.
 12. Z kolei w każdą wakacyjną niedzielę o 15:00 spod  kamienicy Attavantich wyrusza przewodnik turystyczny z chętnymi osobami na spacery po naszym mieście. Warto skorzystać.

Letnie wydarzenia w Jarosławskim Opactwie

 • Festiwal „Pieśń Naszych Korzeni” 16 – 25 sierpnia
 • Jerycho Różańcowe 1 – 8 września
 • IX Jarmark Benedyktyński 13 – 15 września
 • „Bohaterom czasu wojny” – Bieg osiemdziesięciolecia polskiej wojny obronnej na dystansie 2 i 10 km. – 14 września
 • Przegląd chórów z pieśniami Stanisława Moniuszki– 14 września
 • Europejska Noc Dziedzictwa – 14 września
 • Marsz dla Życia i Rodziny – 15 września
 • Dzień Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych – 17 września