1. Po 237 latach od kasaty Wspólnota Sióstr Benedyktynek  dokonała przedwczoraj wyboru nowej Przeoryszy Przeoratu Konwentualnego w Jarosławiu. Wyborom przewodniczyli: Prezeska Kongregacji M. Klara Lechoszest i Asystent Kościelny bp  Stefan Regmunt. Na dziesięcioletnią kadencję została wybrana Matka Barbara Dendor OSB, która z tej okazji prosi nas wszystkich o modlitwę za siebie i za całą wspólnotę jednocześnie zapewniając o wzajemności.
  2. W tym tygodniu wspomnienia wielu świętych. W poniedziałek św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy – Patronki Europy, w środę św. Kingi, w czwartek świętego Jakuba Apostoła – patrona tak zwanego Szlaku Jakubowego biegnącego z Hiszpanii przez całą Europę m.in. przez Jarosław i nasze Opactwo, w piątek Joachima i Anny – Rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  3. W najbliższych dniach w Kalwarii Pacławskiej Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Szczegółowe informacje w Internecie.
  4. Zbliża się drugi w tym roku koncert organowy w naszym kościele. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 wystąpi Sławomir Kamiński – profesor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, organista Poznańskich Słowików. Przekażmy tę informację miłośnikom muzyki. Wstęp wolny. Jeżeli gdzieś nie ma jeszcze naszych plakatów prosimy je zabrać z przedsionka i umieścić w stosownych miejscach.
  5. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
  6. Wspólnej modlitwie polecamy naszego dawnego ministranta Wojciecha, który w  wieku 22 lat zmarł tragicznie na budowie w Niemczech. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju z Chrystusem. Amen. Święty Michale Archaniele…