1. Jarosławska grupa Przemyskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wyruszyła dziś o 6:00 z Rudnej Wielkiej koło Rzeszowa, aby po przejściu ponad 37 km dotrzeć na 19:15 do miejscowości Pustków niedaleko Ropczyc. Towarzyszmy im duchowo aż na Jasną Górę, gdzie dojdą za tydzień. Módlmy się o wytrwałość dla nich, o zdrowie i o gorliwość w modlitwie. Niech zaniosą przed zranione oblicze naszej Matki także sprawy naszego Opactwa oraz nasze osobiste intencje.
 2. W czasie wakacji będziemy kontynuować codzienny dyżur w konfesjonale od 9:00 do 11:00, niekiedy tylko z powodu wyjazdów księży może nastąpić przerwa na czas Mszy Świętej o godz. 10:00.
 3. Jutro wspominamy św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji. Przy okazji naszych wakacyjnych wędrówek warto zajrzeć do Dukli, nie pomijając także urokliwej pustelni św. Jana na Puszczy.
 4. W środę wieczorem po nowennie maryjnej Msza Święta za Ojczyznę z kazaniem ks. Prałata.
 5. Nazajutrz świętego Benedykta Patrona Europy, założyciela zakonu benedyktyńskiego.
 6. Wczoraj zainaugurowaliśmy letnie koncerty organowe. Z udziałem około 160 miłośników muzyki oprócz organów zabrzmiało pięć tradycyjnych instrumentów góralskich z naszego Podhala. Na kolejny koncert w Jarosławskim Opactwie zapraszamy za trzy tygodnie.
 7. W okresie urlopów i wakacji zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Niech ziarno Słowa pada na glebę żyzną. Na szlakach wakacyjnych wędrówek niech nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus. Włączmy częściej nasze diecezjalne Radio Fara bądź na falach ultrakrótkich 98,2, bądź przez internet na RADIOFARA.PL.
 8. W każdą niedzielę w naszym przedsionku najnowsze wydania katolickich tygodników.
 9. Z kolei w każdą wakacyjną niedzielę o 15:00 spod kamienicy Attavantich wyrusza przewodnik turystyczny z chętnymi osobami na spacery po naszym mieście. Warto skorzystać.
 10. Pomódlmy się za wszystkich odpoczywających, aby dotykając piękna natury i piękna dzieł ludzkich zbliżali się do Stwórcy i pamiętali o Jego przykazaniach: „Święty Michale Archaniele…”.

Letnie wydarzenia w Jarosławskim Opactwie

06 lipca / 18:00

Marek Stefański – organy

Kapela Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem

Jan Kubik – prym

Izabela Dusik – sekund

Marian Jarosz – bas

27 lipca / 18:00

prof. Sławomir Kamiński z Poznania – organy

03 sierpnia / 18:00

Andreas Cavelius (Niemcy) – organy

10 sierpnia / 18:00

Hanna Dys – organy; Jacek Ścibor – tenor

————————————————————————

 • Festiwal „Pieśń Naszych Korzeni” 16 – 25 sierpnia
 • Jerycho Różańcowe 1 – 8 września
 • IX Jarmark Benedyktyński 13 – 15 września
 • „Bohaterom czasu wojny” – Bieg osiemdziesięciolecia polskiej wojny obronnej na dystansie 2 i 10 km. – 14 września
 • Przegląd chórów z pieśniami Stanisława Moniuszki– 14 września
 • Europejska Noc Dziedzictwa – 14 września
 • Marsz dla Życia i Rodziny – 15 września
 • Dzień Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych – 17 września