1. Dzisiaj o 16:30 zakończenie nabożeństw czerwcowych. Dziękujemy Arcybractwu Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa za wytrwałe animowanie tych nabożeństw i wieczornych liturgii przez cały miesiąc. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Muzyka Dawna za codzienne poranne śpiewanie godzinek o Bożym sercu ku Bożej chwale także przez cały miesiąc.
 2. Także dzisiaj ostatnie spotkanie przed pielgrzymką pieszą do Częstochowy po Mszy Świętej o 16:00 w kościele Królowej Polski. Mogą w niej uczestniczyć dorośli i młodzież powyżej piętnastego roku życia. Młodzież do lat osiemnastu przy zapisie przedkłada pisemne zezwolenie rodziców lub opiekunów. Są to piękne rekolekcje w drodze i prawdziwa szkoła osobowości. Pielgrzymka piesza zostawia niezatarty ślad, szczególnie w sercach młodych ludzi – zachęćmy ich do tej duchowej przygody. Zapisy telefoniczne pod numerem: 663 959 554.
 3. W czwartek o 6:30 rano Msza Święta na rozpoczęcie pieszej wędrówki. Przyjdźmy pożegnać pielgrzymów.
 4. Ponieważ nie wszyscy mogą pielgrzymować pieszo, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Zapraszamy na codzienne Msze Święte i transmisje radiowe, podczas których będziemy wędrować na Jasną Górę duchowo, towarzysząc pielgrzymom pamięcią i modlitwą. Szczegóły na stronach internetowych naszego Radia i Pielgrzymki. 
 5. W środę w liturgii wspomnienie św. Tomasza Apostoła.
 6. W tym tygodniu przypadają także dni naszej odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca.
 7. W pierwszy czwartek Komunia Święta pod dwiema postaciami. Wieczorem spotkanie Straży Honorowej.
 8. W pierwszy piątek zapraszamy na czuwanie z modlitwą. Po Eucharystii wieczornej adoracja prowadzona przez wspólnotę Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Od 19:30 nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie transmitowane także przez nasze radio. O 20:30 katecheza, ok. 22:00 Eucharystia.
 9. W sobotę od 9:15 specjalne nabożeństwo maryjne.
 10. Zbliża się pierwszy z cyklu czterech wakacyjnych koncertów organowych w Jarosławskim Opactwie. W najbliższą sobotę szóstego lipca o godz. 18:00 wystąpi oprócz profesora Marka Stefańskiego także Kapela Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem. Będzie to niezwykłe połączenie muzyki organowej i ludowej. Zarezerwujmy sobie czas – przekażmy tę informację melomanom. Wstęp wolny.
 11. W przedsionku małe i duże plakaty o koncercie, które można umieścić w różnych instytucjach, na klatkach schodowych, witrynach sklepów itp. Bardzo prosimy o pomoc w tym względzie.
 12. U nas dzisiaj zbiórka na radio „Ave Maria”, które jak zawsze będzie towarzyszyło swoimi relacjami naszym pielgrzymom, także duchowym. Prosimy o wspomożenie tego dzieła, ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 13. W najbliższą niedzielę pół godziny przed każdą Eucharystią adoracja Pana Jezusa w ciszy.
 14.  Jak zwykle u progu wakacji przypominamy o zasadach dobrego wychowania, jeśli chodzi o wchodzenie w stosownym stroju do świątyni – nie tylko zresztą katolickiej. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim nabożeństwa, ale także okazyjne, np. turystyczne wejście do kościoła czy na teren jakiegokolwiek sanktuarium w Polsce i zagranicą. W miejscach najbardziej znanych możemy w tym względzie narazić się nawet na interwencję strażników. Zasady są bardzo proste i powinniśmy je dobrze znać, ale być może niekiedy szwankuje komuś pamięć. Zarówno mężczyźni jak i kobiety nie wchodzą do miejsc świętych w krótkich spodniach czy też z odsłoniętymi ramionami. Panie powinny także zadbać o długość spódnicy czy niekiedy nawet bluzki. Pewnym ratunkiem jest narzucenie sobie na ramiona chusty, ale nie zawsze ma się ją przy sobie. Chociaż dzieci nie robią aż tak złego wrażenia zaniedbując te zasady, to jednak stawiajmy im takie same wymagania od samego początku, aby je dobrze pod tym względem wychować. Pamiętajmy: jest to kwestia kultury osobistej.
 15. Zarząd Stowarzyszenie Diabetyków zaprasza w sobotę od 9:00 do 14:00 do Szkoły Podstawowej nr 11 na akcję prozdrowotną pod nazwą „Słodka Sobota”. Wstęp wolny.
 16. Naszych wakacyjnych gości oprowadzajmy po zabytkach Jarosławia – o Opactwie i naszych wystawach nie zapominając.
 17. Dla już wypoczywających na wakacjach prośmy o wolność od zakusów złego: „Święty Michale Archaniele”.
 18. W przedsionku prasa katolicka z ciekawymi artykułami.