1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Korzystajmy jak najliczniej z codziennej Mszy Świętej, Komunii, cichej adoracji i wieczornej procesji eucharystycznej. Zapraszamy przez te dni do sypania kwiatków, dzwonienia oraz wyrażania modlitwą i śpiewem swojej religijności i wiary. Dzisiaj o 16:30, od jutra godzinę później. Rano Godzinki o Sercu Jezusa.
 2. Dzisiaj o godz. 19 w Kolegiacie odbędzie się koncert „Deo Cantamus”, chóru z Tuczemp, który prowadzi Dominika Godzień. Akompaniament: Michał Daleszczyk.
 3. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. W czwartek o 17:30 uroczyste zakończenie oktawy. Procesja wyjątkowo dopiero na zakończenie Eucharystii – błogosławieństwo małych dzieci i wianków.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tytuł nam bliski, gdyż w tę uroczystość 16 lat temu nasza świątynia była na nowo konsekrowana i mamy to Serce ciągle przed oczyma w naszym ołtarzu głównym. Zapraszamy na Msze Święte o 7:00, 10:00 i 17:30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Odpust w Łazach Kostkowskich.
 6. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się gorąco za następcę św. Piotra i całą Stolicę Apostolską. Odpust w Pawłosiowie. W Bazylice Matki Bożej Bolesnej tego dnia można również zyskać odpust zupełny.
 7. Jest to także 29. dzień miesiąca, a zatem wieczorna Eucharystia za Ojczyznę do dyspozycji Maryi, potem nabożeństwo fatimskie po parku i całonocna adoracja z konferencją o 21:00 i Mszą o 23:00.
 8. Dzisiaj w kalendarzu świeckim obchodzimy Dzień Ojca. Ojcowska tożsamość tak bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach niech będzie przez nas dostrzeżona i doceniona.
 9. Możliwość zapisów na lipcową pielgrzymkę pieszą do Częstochowy dzisiaj i za tydzień po Mszy o 16:00 w punkcie wyjścia pielgrzymki lub telefonicznie.
 10. Rozpoczęły się wakacje. Wysyłając dzieci na zorganizowany wypoczynek letni dopilnujmy, nawet na piśmie, aby naszym dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych. Planując czas wolny dla całej rodziny skrupulatnie zaplanujmy niedzielną Mszę Świętą. Zaraz po przyjeździe na miejsce wypoczynku dowiedzmy się – gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa dla tych, którzy wypoczywają z nami. Przypominamy przy tej okazji, że w naszej świątyni pierwsza Msza Święta niedzielna odprawiana jest w każdą sobotę o 17:30, a ostatnia w Kolegiacie w niedzielę o 20:00.
 11. Dzisiaj po błogosławieństwie mszalnym śpiewamy na klęcząco w całej Polsce suplikacje w duchu wynagrodzenia i przebłagania Pana Boga za bluźnierstwa i zniewagi, których doświadczamy ostatnio w naszej Ojczyźnie. Gorąco błagajmy za sprawców i reżyserów tych wydarzeń, jak to czynił Jezus na Krzyżu: “Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią!”.
 12. Święty Michale Archaniele…

Święty Boże, Święty mocny,
Święty a Nieśmiertelny
Zmiłuj się nad nami…

Od powietrza, głodu, ognia i wojny
Wybaw nas Panie!

Od nagłej i niespodzianej śmierci
Zachowaj nas Panie!

My grzeszni Ciebie Boga prosimy
Wysłuchaj nas Panie!