1. Przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma najpierw charakter chrzcielny, dlatego w tym czasie modlimy się za osoby dorosłe, które na całym świecie przygotowują się do tego sakramentu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę u zarania naszego życia na chrzcie świętym. Jak na razie podczas liturgii pieśni pasyjne śpiewamy tylko w wybranych momentach.
  2. O 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek na 17:30 na Drogę Krzyżową.
  3. Podczas Gorzkich Żali można złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  5. Rozpoczęły się zapisy na organizowaną po raz siódmy z naszego Opactwa Ekstremalną Drogę Krzyżową. Tym razem w piątek 29 marca wieczorem wyruszymy na 10 tras: m.in. do Archikatedry w Przemyślu, do Sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej, do Grobu Pańskiego w Przeworsku, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku i do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Będzie też jedna trasa dookoła Jarosławia i zupełnie nowa do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach. Po szczegóły zajrzyjmy na stronę internetową opactwo.pl lub zapytajmy w naszym biurze.
  6. W przedsionku plakaty o tym wydarzeniu, które można umieścić w różnych instytucjach, na klatkach schodowych, witrynach sklepów itp. Bardzo dziękujemy za tego typu pomoc.
  7. Zachęcamy do przekazania 1 % swojego podatku na rzecz Opactwa – służymy też nieustannie pomocą w wypełnianiu PIT-ów – nawet gdy tylko emerytura jest jedynym źródłem dochodu.
  8. Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Żeromskiego zaprasza dzieci i rodziców oddziałów przedszkolnych i zerowych na Dzień Otwarty w najbliższą sobotę od 10:00 do 13:00.
  9. Dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Józefa. Prośmy opiekuna Świętej Rodziny o pomoc w spłacie naszego zadłużenia za zeszłoroczne prace przy fundamentach kościoła oraz o możliwość kontynuowania stabilizacji świątyni na kolejnych kondygnacjach. Módlmy się też w intencji wszystkich ważnych dla nas osób i spraw.