1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu. W tradycji Kościoła okres ten jest czasem przygotowania do uroczystych obchodów Narodzenia Pańskiego. Najpierw jednak kieruje nasze umysły ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa przy końcu tego świata. Należy te tygodnie przeżyć pobożnie rozbudzając chrześcijańską nadzieję i radość. Zachowajmy trzeźwość.
 2. Po każdej Mszy Świętej można w Kawiarence otrzymać za darmo małe książeczki dla osób mieszkających z nadużywającymi alkoholu. Są w nich porady dla współmałżonków i dla starszych dzieci, jak w tej sytuacji postępować, aby także ratować siebie. Cała akcja odbywa się pod znamiennym tytułem: “Czy można kochać za bardzo?”. Bądźmy tu posłańcami i przekażmy te książeczki osobom dotkniętym nadmiernym piciem kogoś bliskiego.
 3. We wszystkie powszednie dni adwentu, a więc już od jutra odbywać się będą Msze Święte roratnie poświęcone Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele o 6:00 rano. Zapraszamy, aby właśnie w ten sposób okazać swoją czujność i gotowość na adwentowe przyjście Pana.
 4. Bardzo dziękujemy osobom pragnącym zachować anonimowość, które zaangażowały się w przygotowanie tegorocznej dekoracji adwentowej. 
 5. Jak zawsze o tej porze nad tabernakulum pojawia się także hasło nowego roku liturgicznego. Tym razem: „Eucharystia daje życie”. Niech nam przypomina, czym żyje Kościół w naszej Ojczyźnie.
 6. We wtorek imieniny ks. prał. Franciszka Rząsy, wieczorem nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła, w środę imieniny Przeoryszy naszego Konwentu.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego Miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce i serca kapłanów spowiedników. W naszej świątyni codziennie przed każdą Mszą Świętą oraz w dni powszednie od 9:00 do 11:00.
 8. W czwartek Komunia Święta pod postacią Chleba i Wina, a potem spotkanie dla Straży Honorowej NSPJ. 
 9. W pierwszy piątek od 19:30 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią o 22:00.  Będzie to także dzień odpustu ku czci św. Mikołaja.
 10. W pierwszą sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
 11. Za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Imieniny Księdza Prałata.
 12. W ten dzień zapraszamy wszystkich Przyjaciół, Dobrodziejów i Wolontariuszy naszego Opactwa na Mszę Świętą o 17:00 i na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej “Sursum Corda”.
 13. Od dzisiaj przez cały adwent w Kawiarence Benedyktyńskiej można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mniejsze świece symbolizują ufundowanie gorącego posiłku dla dziecka, większe dla wielodzietnej rodziny. Ofiary składamy do specjalnej skarbonki Caritas.
 14. Także od dzisiaj przyjmujemy w Kawiarence zapisy na ciasta przeznaczone na świąteczny, rodzinny stół. Będzie je można odebrać w przeddzień wigilii lub nawet nieco wcześniej.
 15. Siostry Benedyktynki, jak co roku, rozprowadzają w zakrystii opłatki wigilijne.
 16. Burmistrz Miasta zachęca osoby starsze do udziału w akcji ‘Koperta życia’, którą można odebrać w zakrystii każdego kościoła, w Urzędzie Miasta i w MOPS-ie.
 17. O pomoc w zachowaniu adwentowej trzeźwości i pobożności poprośmy św. Michała Archanioła: „Święty Michale Archaniele, broń nas w walce…”.