Podczas trzeciego w tym sezonie koncertu zabrzmiała solowa muzyka organowa i kameralna na flet solo oraz z towarzyszeniem organów.

Można powiedzieć, iż program koncertu poprowadził nas od dzieł Johanna Sebastiana Bacha, poprzez dzieła romantyków muzyki, w tym polskiego kompozytora i organisty Mieczysława Surzyńskiego, aż po pełne południowego temperamentu kompozycje Astora Piazzolli.

Wykonawcami koncertu byli: grający na organach pan Marcin Armański, związany z regionem Dolnego Śląska, którego po raz pierwszy gościlismy w programie naszego festiwalu.

Drugim z wykonawców była znakomita flecistka pani Edyta Fil, pochodząca z Lublina, wykształcona w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz we Francji, mieszkająca od wielu lat w Moskwie i działająca z wielkim powodzeniem jako flecistka na terenie całej Rosji. Pani Edyta Fil jest także zasłużonym ambasadorem kultury polskiej w Rosji, gdyż w Instytucie Polskim w Moskwie odpowiada za projekty związane z promocją polskiej muzyki w Rosji. Artystka specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, nie stroni od eksperymentu muzycznego, mając w swym artystycznym dorobku prawykonania wielu utworów, w tym także jej dedykowanych’.

Cykl koncertów „Muzyka organowa w Jarosławskim Opactwie”, jako integralna część Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”, odbywa się już po raz ósmy, przy wsparciu finansowym udzielonym przez Województwo Podkarpackie, Urząd Miasta Jarosławia oraz firmę paliwową Watkem.

Przed nami ostatni koncert już 11 sierpnia 2018 r., a wystąpi EKATERINA DANIŁOWA (Rosja) organy
Zapraszamy na godzinę 18.00.