1. W czwartek 1. listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msza z Uroczystości także w środę wieczorem, po ostatnim październikowym i nowennowym różańcu. Msza Święta z procesją na starym i nowym cmentarzu w Jarosławiu o 14:00.
  2. 1. i 2. listopada każdy może zyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych nawet bez nawiedzenia cmentarza. Należy w świątyni odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Warunkiem jest, jak wiemy, wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty (można wcześniej!) oraz przyjęcie Komunii sakramentalnej. Spowiadamy codziennie rano i wieczorem oraz dodatkowo od 9:00 do 11:00.
  3. Gości przybywających na groby bliskich zaprośmy na Mszę do Opactwa i pokażmy im najnowsze wystawy, podzielmy się informacjami o pracach remontowych.
  4. 2. listopada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte za zmarłych o 7:00, o 10:00, o 17:30 i o 22:00. Po wieczornej Mszy różańcowa procesja za zmarłych.
  5. W intencji dusz wypomnianych od soboty śpiewamy codziennie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny ofiarując go np. za kogoś z bliskich zmarłych. Osoby wypisane na kartkach z wypominkami mają udział w naszych modlitwach nie tylko w dzień odczytania, ale we wszystkich modlitwach od momentu złożenia kartki, aż do końca tego miesiąca.
  6. Przez cały listopad zyskuje się odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza pod zwykłymi warunkami. Od 1. do 8. listopada odpust jest zupełny, a w pozostałe dni cząstkowy.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Naszym zmarłym nieśmy dar przyjętej Komunii Świętej oraz zyskanych odpustów. Komunia Św. pod postacią chleba i wina oraz spotkanie Straży Honorowej tydzień później. W piątek o 19:30 nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne. Po procesji różańcowej krótsza niż zwykle adoracja prowadzona przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę o 9:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  8. W sobotę i niedzielę w Krośnie VIII Podkarpackie Forum Charyzmatyczne.
  9. Dziś kwestujemy na rzecz naszego Studia Radiowego „Ave Maria”. W tygodniu na cmentarzach kwesty na różne zbożne cele – zawsze sprawdźmy kto i na co zbiera.