1. Do końca listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza można zyskać odpust cząstkowy.
 2. Jutro wieczorem ostatnia listopadowa Msza Święta w intencji dusz wypomnianych. Codziennie o 17:30 w ich intencji śpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj o 16:45.
 3. W piątek wypominki kończymy, ale nie zapominamy o naszych zmarłych. Przez cały rok, w każdy poniedziałek wieczorem odmawiamy za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia, szczególnie za osoby zmarłe, za które w ciągu poprzedzającego tygodnia były ofiarowane Msze Święte.
 4. Jutro wieczorem po wypominkach obdarowanie koroną obrazu Matki Piękna Prawdziwego oraz uhonorowanie Służebnicy Bożej Anny Jenke Orderem Polskiej Racji Stanu.
 5. W czwartek Msza Święta za Ojczyznę, Krucjata Różańcowa w tej samej intencji i adoracja prowadzona przez Wspólnotę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O 21:00 Apel Jasnogórski i konferencja z życia duchowego oraz Godzina Święta. O 23:00 Msza Święta z homilią. Zakończenie całonocnej adoracji nad ranem.
 6. W piątek świętego Andrzeja, apostoła.
 7. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O 9:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W ten dzień w Kolegiacie Jarosławskiej odbędzie się Dziękczynne Świętowanie: Jubileuszu Niepodległości i stulecia urodzin arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. Uroczystą Eucharystię o 10:00 odprawi nasz Metropolita.
 9. Także w sobotę kończymy rok liturgiczny. Następna niedziela jest I Niedzielą Adwentu. W poniedziałek 3. grudnia pierwsze Roraty.
 10. W przyszłą niedzielę w Kolegiacie rozpoczęcie rekolekcji przygotowujących do Intronizacji Serca Pana Jezusa. Natomiast u Królowej Polski o 9:30 początek tygodniowego Kursu Przedmałżeńskiego – kolejne spotkania po wieczornych Mszach świętych.
 11. Kończymy prace remontowo-budowalne przy naszym kościele przewidziane na ten rok. W najbliższych dniach umożliwi nam to uruchomienie ogrzewania świątyni, gdyż rury doprowadzające ciepło musiały być przy wykopach poprzecinane w wielu miejscach. Do końca miesiąca musimy też uregulować wszystkie płatności.
 12. Po każdej Mszy Świętej są dzisiaj zbierane ofiary do puszek na nasze radio Ave Maria. Podczas zbiórki na operację chorego Artura zebraliśmy prawie 3000 zł. Bóg zapłać szczodrym ofiarodawcom.
 13. Dokonajmy teraz aktu poświęcenia rodziny ludzkiej a więc i nas samych oraz naszych bliskich Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Odnówmy w ten sposób ubiegłoroczny akt przyjęcia Jezusa Chrystusa, jako Króla i Pana. W dniu dzisiejszym z tej okazji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

C: O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas, korzących się u stóp Twego ołtarza.

W: Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy.

Oto dzisiaj każdy z nas oddaje się dobrowolnie Najświętszemu Sercu Twemu, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tobą. Wielu nie zna cię wcale; wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami Twymi. Zlituj się nad jednymi i drugimi, o Jezu Najłaskawszy, i pociągnij wszystkich do świętego Serca Swego. Królem bądź nam, o Panie, nie tylko wiernym, którzy nigdy nie odstąpili od Ciebie, ale i synom marnotrawnym, którzy Cię opuścili.

W: Spraw, aby do domu rodzicielskiego wrócili co prędzej i nie zginęli z nędzy i głodu.

Króluj tym, których albo błędne mniemania uwiodły, albo niezgoda rozdziela; przywiedź ich do przystani prawdy i jedności wiary, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Użycz Kościołowi Twemu bezpiecznej wolności. Udziel wszystkim narodom spokoju i ładu. Spraw, żeby ze wszystkiej ziemi, od końca do końca, jeden brzmiał głos:

W:  Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie. Jemu cześć i chwała na wieki. Amen.