1. Jutro rozpoczynamy drugą część Adwentu przeznaczoną na bezpośrednie przygotowanie Kościoła, a więc nas wszystkich, do świętowania Narodzenia Pańskiego. Msze Święte roratnie codziennie o godz. 6:00, wieczorem liturgia tzw. „wielkich antyfon”.
  2. W całym okresie adwentu zachęcamy do trzeźwości zgodnie ze słowami Pisma, aby nasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa i pijaństwa. Nie pozwólmy też, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.
  3. Przy okazji świątecznych porządków pamiętajmy o pojemniku na makulaturę na naszym parkingu. Dzięki nam może powstać kolejna studnia w Afryce.
  4. Jutro o 17:00 na Rynku uroczystość przekazania wszystkim chętnym światła zapalonego na początku grudnia w Grocie Betlejemskiej przez austriackich skautów. W Polsce i w Jarosławiu tę akcję prowadzi Związek Harcerstwa Polskiego.
  5. W tym tygodniu adwentowe spowiedzi w jarosławskich kościołach: w piątek w Kolegiacie i u Chrystusa Króla, w sobotę u Ojców Reformatów i u Królowej Polski, a u Panny Marii codziennie do 9:00 i od 16:30. U nas codziennie od 9:00 do 11:00 z Mszą Świętą o 10:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami – to czas dla powracających z zagranicy.
  6. W Zakrystii Opłatki, w Kawiarence świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  7. W przedsionku kiermasz kartek i ozdób świątecznych z przeznaczeniem dla szkoły w Zambii.
  8. W tych ważnych dniach niech dobry Bóg strzeże naszej osobistej świętości: „Święty Michale Archaniele”.