1. II Niedziela Adwentu jest dniem solidarności z Kościołem na Wschodzie.
 2. Jak zawsze o tej porze nad tabernakulum pojawia się hasło nowego roku liturgicznego. Tym razem: „W mocy Bożego Ducha”. Niech nam przypomina przez cały rok, czym żyje w tym czasie Kościół w naszej Ojczyźnie.
 3. Msze Święte roratnie są odprawiane u nas w dni powszednie o godz. 6:00. Wbrew obawom przed rannym wstawaniem jest to bardzo piękne doświadczenie i warto go zakosztować.
 4. Jutro wieczorem Msza Święta w intencji Ojczyzny w nawiązaniu do katastrofy smoleńskiej. Przewodniczy ks. prał. Marian Rajchel. Od 16:30 adoracja w ciszy zakończona Koronką za zmarłych.
 5. W czwartek kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Do wspólnej modlitwy i refleksji zapraszają osoby represjonowane w tym okresie. O 17:30 Msza Święta pod przewodnictwem naszego Metropolity, złożenie wiązanek przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki i poczęstunek w Kawiarence Benedyktyńskiej.
 6. Od piątku do niedzieli zawsze o 16:00 na antenie naszego Radia rekolekcje adwentowe dla chorych prowadzone kolejno z różnych szpitali z terenu naszej archidiecezji.
 7. W piątek od 10:00 w Kolegiacie Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 8. W sobotę przed i podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się o beatyfikację spoczywającej w naszej świątyni sł. B. Anny Jenke. W ciągu dnia – bez względu na pogodę – bieg za życiem do Przemyśla. Szczegóły u ks. Michała.
 9. W zakrystii opłatki, w Kawiarence Benedyktyńskiej świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przyjmujemy zamówienia na ciasta świąteczne.
 10. Dzisiaj 17:00 w Centrum Kultury i Promocji, w Sali Lustrzanej spektakl przedstawiający życie Sługi Bożej Rozalii Celakówny w wykonaniu Grupy Teatralnej Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.
 11. Podobnie jak w latach ubiegłych 6. stycznia czeka nas tzw. „Orszak Trzech Króli”. W niektórych parafiach trwają przygotowania organizacyjne – tam też uzyskamy szczegółowe informacje odnośnie do możliwości aktywnego udziału w tym widowisku. Zapisy trwają do Świąt.
 12. Za tydzień wychowankowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przy ul. Grunwaldzkiej przez Siostry Służebniczki będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. Zebrane ofiary przekażą na szkołę prowadzoną przez Siostry w miejscowości Mansa – w najbiedniejszej części Zambii.
 13. Siostry Benedyktynki przy Opactwie Trójcy Świętej w Przemyślu zapraszają osoby pragnące przygotować się na owocne przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego na rekolekcje adwentowe w dniach 14-16 grudnia 2018 r. Adwentowe refleksje poprowadzi o. Konrad Małys OSB, benedyktyn tyniecki. W programie: konferencje i rozważania oparte o Regułę św. Benedykta, udział w Monastycznej Liturgii Godzin, etapy Lectio Divina – modlitewnej lektury Biblii, możliwość indywidualnych rozmów z Ojcem Rekolekcjonistą lub Siostrą, czas na Adorację i Spowiedź.
 14. Na koniec poprośmy szczerze św. Michała Archanioła o pomoc w walce z nałogami i nietrzeźwością: „Święty Michale Archaniele…”.