1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu. W tradycji Kościoła okres ten jest czasem przygotowania do uroczystych obchodów Narodzenia Pańskiego. Najpierw jednak kieruje nasze umysły ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa przy końcu tego świata. Należy te tygodnie przeżyć pobożnie rozbudzając chrześcijańską nadzieję i radość. Zachowajmy trzeźwość.
 2. We wszystkie powszednie dni adwentu, a więc już od jutra odbywać się będą Msze Święte roratnie poświęcone Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele o 6:00 rano. Zapraszamy, aby właśnie w ten sposób okazać swoją czujność i gotowość na adwentowe przyjście Pana.
 3. Jutro imieniny ks. prał. Franciszka Rząsy, pojutrze s. Barbary.
 4. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła.
 5. W czwartek odpust ku czci św. Mikołaja. Z racji I czwartku grudnia – Komunia Święta pod dwiema postaciami. Jak zawsze spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W pierwszy piątek zapraszamy na czuwanie z modlitwą. Po Eucharystii wieczornej adoracja prowadzona przez wspólnotę Honorowej Straży. Od 19:30 nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie transmitowane także przez nasze radio. O 20:30 katecheza, ok. 22:00 Eucharystia.
 7. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pierwsza Msza także o szóstej, następne o 10:00, o 12:00 czyli w tzw. “Godzinie Łaski dla Całego Świata” i o 17:30. Dzień imienin Księdza Prałata.
 8. Studio Radiowe „Ave Maria” zaprasza słuchaczy i wolontariuszy na świętowanie swojego Srebrnego Jubileuszu. W sobotę, 8 grudnia od 10:00 spotkanie pełne wspomnień, a od 12:00 Eucharystia z naszym Metropolitą. Dla wszystkich uczestników pamiątkowa książka.
 9. Od dzisiaj w Kolegiacie rekolekcje intronizacyjne. Do środy o 8:00 i o 18:00.
 10. Za tydzień o godz. 17.00 w Sali Lustrzanej spektakl przedstawiający życie Sługi Bożej Rozalii Celakówny w wykonaniu Grupy Teatralnej Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ z diecezji rzeszowskiej.
 11. Także w niedzielę za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.
 12. Zachęcamy do nabycia Tygodnika „Niedziela” z artykułami o adwencie.
 13. Od dzisiaj przez cały adwent w Zakrystii i w Kawiarence Benedyktyńskiej można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mniejsze świece symbolizują ufundowanie gorącego posiłku dla dziecka, większe dla wielodzietnej rodziny. Ofiary składamy do specjalnej skarbonki Caritas.
 14. Także od dzisiaj przyjmujemy w Kawiarence zapisy na ciasta przeznaczone na świąteczny, rodzinny stół. Będzie je można odebrać w przeddzień wigilii lub nawet nieco wcześniej.
 15. Siostry Benedyktynki, jak co roku, rozprowadzają w zakrystii opłatki wigilijne.
 16. Siostry Benedyktynki z Przemyśla zapraszają za dwa tygodnie na weekendowe rekolekcje adwentowe prowadzone przez o. Konrada Małysa OSB, benedyktyna tynieckiego.
 17. O pomoc w zachowaniu adwentowej trzeźwości i pobożności poprośmy św. Michała Archanioła: „Święty Michale Archaniele, broń nas w walce…”.