Kochani Patrioci, Biegacze!

Od głównych obchodów Jubileuszu Niepodległości dzieli nas niecałe 100 dni. Jednak odzyskanie przez Polskę niepodległości to nie zasługa jednego dnia, a wielu, których wydarzenia pozwoliły, by 11 listopada 1918 roku nasza Ojczyzna stała się krajem niepodległym. Dlatego też ten wspaniały Jubileusz świętujemy cały rok. Świętujemy go na przeróżne sposoby, ale najważniejsze, że świętujemy go razem, bo Polska to my, Polacy!

Zaledwie dwa lata temu, podczas Jubileuszu Chrztu Polski, daliście świadectwo jedności i solidarności z całym narodem gromadząc się w liczbie niemal tysiąca uczestników na Biegu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski w Jarosławiu. Ukazaliście wielką wspólnotę aktywnych sportowo patriotów za co dziękujemy! Zainspirowani Waszą postawą szykujemy kolejny jubileuszowy bieg – Bieg 100-lecia Niepodległości – i gorąco liczymy na ponowne świętowanie razem z Wami. Znów włączymy się w ten sposób w narodowe obchody Jubileuszu, co w tym roku potwierdza Patronat Narodowy Prezydenta Andrzeja Dudy, którym objęty został Bieg.

Z nadzieją, że nie jest to dla Was obca inicjatywa, a może nawet jesteście już jej uczestnikami, serdecznie zapraszamy do zapisów. Zabierzcie najmłodszych, by dać im wspaniały przykład wspólnoty zjednoczonej wartościami patriotycznymi. Zabierzcie i starszych, by pokazać im, że to o co walczyło ich pokolenie oraz poprzednie pokolenia jest nadal żywe w naszych sercach i pamięci. Pokażmy razem piękną polskość!

Wiek i kondycja nie są tu ograniczeniem – Bieg można przegonić próbując swoich sił z pozostałymi zawodnikami (i może nawet stanąć na podium), można go też przetruchtać choćby z maluchami, a nawet przejść. Limit czasowy to 30 minut, a dystans to zaledwie 1918 metrów – w dobrym towarzystwie na pewno wszyscy damy radę! Dlatego też nie zapomnijcie o bliskich i znajomych, by wspólnie z nimi uczcić ten piękny Jubileusz. Niezależnie od stylu w jakim pokonacie trasę, na mecie dla każdego zawodnika z numerem startowym czekać będzie pamiątkowy medal oraz liczne atrakcje VIII Jarmarku Benedyktyńskiego. Postaramy się również o piękną pogodę i choć ostatnio nawet się udawało, póki co nic nie możemy obiecać :)

Jedyne prawdziwe ograniczenie to w zasadzie limit zawodników, który w tym roku wynosi 1918 osób. Liczba ta wydaje się ogromna, ale wierzymy, że na starcie uda się zgromadzić właśnie tyle małych, dużych i średnich patriotów oraz patriotek gotowych pokazać się w barwach narodowych, dumnie wyśpiewać Hymn Polski i ruszyć ulicami Jarosławia. Na samą myśl o wrześniowym spotkaniu z Wami serce bije nam mocniej!

Zatem do zapisów Rodacy! :) Nie zwlekajcie czekając na ostatnią chwilę:
– dla osób pełnoletnich – http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=446
– dla osób niepełnoletnich – http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=447

Regulamin Biegu wraz z rozpiską nagradzanych kategorii oraz dodatkowe szczegóły znajdują się na www.opactwo.pl/biegi.

Zapraszamy również na profil facebook’owy wydarzenia, gdzie pojawiają się najświeższe informacje https://www.facebook.com/Bieg-100-lecia-Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-w-Jaros%C5%82awiu-445678652544844/

Do zobaczenia 8 września!

Z nadzieją na spotkanie w licznym gronie,

Organizatorzy Biegu 100-lecia Niepodległości w Jarosławiu