1. Do końca listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza można zyskać odpust cząstkowy. Wypominki w dni powszednie o 17:30. Dzisiaj o 16:45. W każdy poniedziałek listopada wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
  2. W środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych. Przy tej okazji zaproszenie na najbliższą niedzielę na Sumę: s. Anna benedyktynka będzie wtedy obchodzić piękny Jubileusz 60 lat od złożenia profesji monastycznej.
  3. W czwartek wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Polecajmy naszych organistów, s. Jolantę i diakonię muzyczną Wspólnoty Matki Bożej Miłosierdzia oraz tych odważnych, którzy próbują śpiewać psalmy responsoryjne.
  4. W piątek o 20:00 w Kolegiacie Jarosławskiej Wieczór Chóralno – Organowy mający na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Potrwa do północy.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – dzień modlitwy o zwycięstwo prawdy i sprawiedliwości w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego przed adwentem.
  6. Na przełomie roku w Madrycie w Hiszpanii odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych. Szczegóły oraz inne zapowiedzi w przedsionku w Wieściach dla naszych Przyjaciół.
  7. W czasopiśmie Niedziela ciekawe artykuły. Np.