1. Do końca listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza można zyskać odpust cząstkowy. Wypominki w dni powszednie o 17:30. Dzisiaj o 16:45. W każdy poniedziałek listopada wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
  2. Osoby wypisane na kartkach z wypominkami mają udział w naszych modlitwach nie tylko w dzień odczytania, ale we wszystkich modlitwach od momentu złożenia kartki, aż do końca tego miesiąca.
  3. Dzisiaj w Kolegiacie o 16:00 modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków. Potem przemarsz na rynek i złożenie wieńców pod Ratuszem. U nas na chętnych czekają rogale św. Marcina.
  4. W środę wieczorem w naszym Domu Rekolekcyjnym rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje dla kapłanów. Poprowadzi je ks. Rafał Sorkowicz chrystusowiec. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji prowadzącego oraz uczestników.
  5. W czwartek modlitwy o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke.
  6. W piątek wspomnienie NMP Ostrobramskiej, która patronuje nam i Wspólnocie Matki Miłosierdzia z ołtarza bocznego.
  7. W sobotę w Kolegiacie odbędzie się Dzień Skupienia dla osób, które pragną poznać dzieło intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to jednocześnie przygotowanie do najbliższych rekolekcji parafialnych. Początek o 9:00, zakończenie o 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia.
  8. W czasopiśmie niedziela w przedsionku znajdziemy m.in. następujące artykuły: “Wywiad z panem Prezydentem”, Jubileuszowy “Apel poległych”, “Błogosławiona od latania”, “Ściany straceń w Przemyślu”. Dostępne są również “Wieści dla Przyjaciół Opactwa”.                                     
  9. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na kosztowną operację 13-letniego Artura chorego na zespół Arnolda Chiariego. Zebrane ofiary wpłacimy na konto fundacji, która koordynuje tę akcję.