1. Bardzo dziękujemy Państwu Marii i Mariuszowi Gmyrek, którzy prowadzą gospodarstwo ogrodnicze w Muninie za całoroczną troskę o wystrój kwiatowy naszego Opactwa. Chryzantemy, które widzimy prawie wszędzie, są także ich darem. Bóg zapłać.
 2. Do końca listopada, nawiedzając pobożnie cmentarz, można zyskać odpust cząstkowy – jeszcze tylko do czwartku zupełny.
 3. Przypominamy, że nasze wzgórze św. Mikołaja, to pierwszy chrześcijański cmentarz jarosławski używany od XII do XVIII wieku. Setki lat wcześniej nasi przodkowie również tutaj chowali swoich bliskich.
 4. Wypominki w dni powszednie o 17:30. Dzisiaj o 16:45. W każdy poniedziałek listopada wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
 5. We wtorek połączymy wypominki z nabożeństwem do św. Michała Archanioła, w środę podobnie z nowenną maryjną.
 6. W sobotę, jak zwykle 10. dnia miesiąca, modlitwy za Ojczyznę, a więc o 17:00 Krucjata Różańcowa, o 17:30 wypominki, także za poległych pod Smoleńskiem, ok. 18:00 Msza Święta z kazaniem ks. prał. Mariana Rajchla. Tego wieczoru zakończymy nowennę miesięcy przed Wielkim Jubileuszem Niepodległości.
 7. W niedzielę wspomnienie św. Marcina i 11. listopada czyli setna rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.
 8. W ciągu dnia obchody miejskie: w Kolegiacie o 16:00 modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków. Polecać będziemy Bogu także tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Po Mszy Świętej przemarsz na rynek i złożenie wieńców pod Ratuszem.
 9. Okażmy też nasz patriotyzm i solidarność z wszystkimi Polakami wywieszając przy naszych domach biało-czerwone flagi narodowe.
 10. Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje zapisy na rogale św. Marcina. W wolnej sprzedaży będą dostępne dopiero od piątku.
 11. Prowadzona jest rekrutacja do nowo powstającego Miejskiego Przedszkola nr 11 przy ul. Kraszewskiego 1. Zapisy do czwartku w Przedszkolu Nr 9.
 12. Rodzice 13-letniego Artura przy wsparciu Fundacji Dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” zwracają się do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie dla ich syna, który cierpi na rzadką chorobę: zespół Arnolda Chiariego. Choroba wyniszcza jego organizm, nie pozwala mu normalnie funkcjonować, do tego dochodzą silne bóle w kończynach, omdlenia i ból głowy. Jedynym ratunkiem jest bardzo kosztowna operacja w Barcelonie, na którą nie stać jego bliskich. Za tydzień zbierzemy zatem na ten cel ofiary do puszek.