1. Jutro sylwestrowe nabożeństwo dziękczynne o godz. 17:00, po nim Msza Święta z podsumowaniem kończącego się Roku Pańskiego 2018. Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. We wtorek uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień Nowego Roku, dzień modlitw o pokój na całym świecie. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Porządek Mszy Świętych u nas niedzielny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W Nowy Rok o 16:45 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła. Możliwość wcześniejszego składania próśb i podziękowań przy Jego Figurze.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz roku. Spowiedzią służymy przed każdą Mszą Świętą i dodatkowo codziennie od 9:00 do 11:00.
  5. W pierwszy czwartek Komunia Święta pod dwiema postaciami. Wieczorem spotkanie Straży Honorowej.
  6. W pierwszy piątek zapraszamy na czuwanie z modlitwą. Po Eucharystii wieczornej adoracja prowadzona przez wspólnotę Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Od 19:30 nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie transmitowane także przez nasze radio. O 20:30 katecheza, ok. 22:00 Eucharystia.
  7. W pierwsza sobotę od 9:15 specjalne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to odpowiedź na wezwanie Maryi z Fatimy, aby poprzez spowiedź, Komunię Świętą, różaniec i rozważanie tajemnic zadośćczynić za wszystko co rani Jej Niepokalane Serce. O 10:00 cicha Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.
  8. Dzisiaj, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, są zbierane ofiary do puszek na nasze radio Ave Maria. Bóg zapłać ofiarodawcom i dzisiejszym, i przede wszystkim tym długoletnim, którzy nieprzerwanie od dwudziestu pięciu lat utrzymują katolickie radio w Jarosławiu. Dla chętnych jubileuszowy upominek.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę przez cały okres świąteczny, a przeznaczone na prace naprawcze pęknięć budynku kościoła. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.
  10. Za tydzień Uroczystość Objawienia Pańskiego i jednocześnie u nas niedziela adoracyjna. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kredy i kadzidła. W samo południe z kościołów parafialnych wyruszą korowody orszaku Trzech Króli na jarosławski Rynek. Potem jasełka, opłatek i wspólny śpiew kolęd. Z Kolegiaty wyjdzie Orszak Świętej Rodziny w asyście odpowiednio ucharakteryzowanych pastuszków. Wierni, którzy są uczestnikami Orszaku, mogą przystroić się również w elementy własnego pomysłu – orszak z Kolegiaty ma być ucharakteryzowany w stroje góralskie.
  11. Prośmy na koniec św. Michała, aby wspomagał nas, naszych bliskich i nasze Rodziny w walce z zakusami Złego: Święty Michale Archaniele!