1. Dzisiaj Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W tym czasie chcemy przypomnieć sobie – zobowiązujące każdego z nas – polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. Pamiętajmy też o modlitwie w intencji misji, szczególnie za misjonarzy i misjonarki pochodzących z naszej diecezji.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Dzisiaj o 16:30, od jutra o 17:30.
 3. Jutro liturgiczne wspomnienie i zarazem 40. rocznica inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II. Zachęcamy do osobistego uczczenia relikwii Jego krwi, które na stałe są wkomponowane w klęcznik przed obrazem jasnogórskim.
 4. W poprzednią niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano: 795 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 5. W środę wspominamy bł. ks. Jana Balickiego. Modlimy się o Jego kanonizację. Możliwość uczczenia Jego relikwii.
 6. Za tydzień przechodzimy na czas zimowy. Będzie to także niedziela rocznicy poświęcenia kościoła.
 7. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkując groby pamiętajmy o tych przez innych zapomnianych, a wypalone znicze, czy wieńce umieszczajmy w kontenerach. Nie pozostawiajmy śmieci naszym sąsiadom.
 8. Przy wyjściu z kościoła kartki na tzw. wypominki. Wypełnione składamy w zakrystii ustalając dzień, w którym polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu dusze naszych zmarłych.
 9. Zapraszamy do udziału w VIII Podkarpackim Forum Charyzmatycznym, które odbędzie się w dniach 3 i 4 listopada w Krośnie.
 10. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla małżeństw niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9-11 listopada w Domu Rekolekcyjnym „Kana” w Czarnej Sędziszowskiej k/ Rzeszowa.
 11. Parafia Chrystusa Króla zaprasza na odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Pamięci Narodowej. Msza Święta w piątek pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala o godz. 11:00, następnie uroczystości pod Pomnikiem. W następną niedzielę w tej samej parafii o 15:00 koncert Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a o 19:00 Anny Wyszkoni.
 12. Na prośbę osób, które nie korzystają z internetu, wracamy do drukowania ogłoszeń w formie “Wieści dla przyjaciół Opactwa”. Można je zabierać z przedsionka. Tam także dwa tygodniki katolickie: “Niedziela” z wkładką przemyską oraz “Gość Niedzielny”. Niekiedy także inne.