1. Kontynuujemy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
 2. 16 października przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Przeżywamy z tej okazji Dzień Papieski połączony z ofiarami do puszek na Fundusz Stypendialny dla młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin.
 3. Przy okazji obrad Synodu o młodzieży dzisiaj kanonizacja papieża Pawła VI. Na ołtarzu zapalona specjalna świeca papieska.
 4. Z racji Dnia Papieskiego zapraszamy też do przyjęcia przed kościołem myśli Świętego oraz do odwiedzenia Sali Papieskiej, w której co chwile coś się zmienia. Wchodząc wejściem głównym i mijając Kawiarenkę Benedyktyńską skosztujmy kremówki papieskiej.
 5. Dzisiaj także Dzień Nauczyciela – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za naszych nauczycieli i wychowawców – żyjących i zmarłych. Budujmy jednoznacznie autorytet nauczyciela w oczach naszych dzieci i wnuków. Na podważaniu go stracimy wszyscy – od najmłodszych począwszy.
 6. Jutro wieczorem modlitwy o rychłą beatyfikację sł. Bożej Anny Jenke.  Jest to także Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać rodziców, którzy doświadczyli i przeżywają utratę dziecka.
 7. W czwartek z racji św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, obejmiemy modlitwą różańcową pracowników służby zdrowia.
 8. Także w czwartek o 10:00 w kościele Królowej Polski pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego jubileuszowa Msza Święta inaugurująca 21. rok akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza.
 9. W piątek w liturgii wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Nabożeństwo różańcowe za Ojczyznę i ucałowanie Jego relikwii. Nazajutrz wieczorem specjalna Msza Święta u nas z tej okazji, na którą zaprasza NSZZ Solidarność.
 10. Także w sobotę doroczna pielgrzymka do Bazyliki Archikatedralnej i Wyższego Seminarium Duchownego członków Dzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego oraz wszystkich zatroskanych o powołania kapłańskie i zakonne. Początek o 9:30, zakończenie ok. 13:00.
 11. Dzisiaj od 13:00 do 18:00 piknik z licznymi atrakcjami na otwarcie Parku Miejskiego im. Bohaterów Monte Cassino
 12. Poza tym od jutra cztery kolejne spotkania Włodarza Miasta z mieszkańcami dzielnic nr 5, 6 i 7. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej.
 13. W tym tygodniu w kilku miastach odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” na temat „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”. Jutro i pojutrze w Rzeszowie w gmachu Arena przy lotnisku w Jasionce bogaty program, którego szczegóły znajdziemy w internecie
 14. Przy wyjściu z kościoła kartki na tzw. wypominki.