1. W najbliższy piątek od 18:30 w naszym Opactwie dwudniowe rekolekcje dla małżeństw “Kocham Cię – jestem dla Ciebie”, które poprowadzą ks. Marek Dziewiecki – doktor psychologii, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Elżbieta i Wiesław Gorzelnikowie.
  Przewidziane są równoległe zajęcia dla dzieci, aby rodzice mogli spokojnie przeżywać rekolekcje. Mamy już sporo zgłoszeń. Szczegóły w zakrystii.
 2. Jutro początek października – miesiąca w szczególny sposób poświęconego Modlitwie Różańcowej. Św. Jan Paweł II napisał, że za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łask, otrzymując je niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela. Odmówienie jednej części różańca nawet w najmniejszej wspólnocie osób sprawia, że możemy uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach codziennie o 17:30, a w niedziele godzinę wcześniej.
 3. Także jutro wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus – odpust ku Jej czci na Dolnoleżajskiej za tydzień o 11:00.
 4. Pojutrze wspomnienie liturgiczne naszych Świętych Aniołów Stróżów oraz nabożeństwo do św. Michała Archanioła połączone z modlitwą różańcową.
 5. Podobnie w środę nowenna maryjna.
 6. W czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – dzień imienin Papieża.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego Miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce i serca kapłanów spowiedników. W naszej świątyni codziennie przed każdą Mszą Świętą oraz w dni powszednie od 9:00 do 11:00. W czwartek Komunia Święta pod postacią Chleba i Wina, a potem spotkanie dla Straży Honorowej NSPJ. W pierwszy piątek od 19:30 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią o 22:00. Jednocześnie jest to dzień wspomnienia liturgicznego św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia. W pierwszą sobotę od 9:15 specjalne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W tym dniu pielgrzymują na Jasną Górę maturzyści. Obejmijmy ich naszą modlitwą.
 9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła datki dla naszego studia radiowego.
 10. Przez rok w naszych wnętrzach gościliśmy wystawę pasów sarmackich. Ich ozdobą była tzw. makata buczacka – tkana dwustronnie na wzór kilku pasów złączonych ze sobą. Właściciel zabierając w piątek zbiory zaoferował jej odsprzedanie na potrzeby kościoła i udzielił 15 % rabatu. Przy kosztach trwającego remontu nie możemy sobie pozwolić na taką piękną ale niekonieczną rzecz. Gdyby jednak znalazła się osoba lub grupa osób, która chciałaby to uczynić, wystawiamy makatę na ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia. Z tym że jej miejscem docelowym byłby ołtarz główny bądź w kościele, bądź w Czarnej Kaplicy. Na oddanie makaty mamy czas do końca października.