1. Za nami doświadczenie ósmego już Jarmarku Benedyktyńskiego. W ciągu kilku dni skorzystało z niego tyle osób, ile normalnie przewija się przez nasze Opactwo w ciągu wielu miesięcy. Mamy nadzieję, że będą potem wracać w to miejsce po głębsze wartości. Pan Bóg obdarzył nas inspiracją i siłą do kilkumiesięcznego trudu przygotowań, łaskawie darował sprzyjającą pogodę, a przede wszystkim obudził gotowość konkretnej pomocy w sercach setek ludzi. Pięknym ukoronowaniem tego wydarzenia był wtorkowy Jarmark dla blisko trzystu osób mniej sprawnych. Nie ma możliwości wszystkich wymienić – większa będzie zatem Wasza nagroda w niebie. Panu naszemu i wszystkim za wszystko, także wielu tysiącom uczestników – jeszcze raz dziękujemy.
  2. Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Zachęcamy do korzystania z nich z dużym dystansem i jednocześnie gorąco dziękujemy za całoroczne wsparcie naszego Studia Radiowego Ave Maria.
  3. Dzisiaj o 14:30 w Kolegiacie pożegnamy ś.p. Stanisławę Kmiecik. Kilkadziesiąt razy pielgrzymowała do Częstochowy i do Wilna, wiele lat pełniła funkcje zelatorki Arcybractwa Straży Honorowej Serca Pana Jezusa przy naszym kościele i na szczeblu diecezjalnym, była prezesem Akcji Katolickiej przy naszej parafii, angażowała się w działania Wspólnoty bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w Jarosławiu koordynowała akcję “Makulatura na Misje”’ dzięki której powstało już 20 studni w Afryce. Odczujemy jej brak, ale liczymy też na skuteczne wstawiennictwo w naszych sprawach u Pana Boga.
  4. Jutro wspomnienie 79. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy o ofiarach Golgoty Wschodu. Od 10:00 w Kolegiacie obchody Dnia Sybiraka.
  5. We wtorek święto Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży, którego figura znajduje się w naszym ołtarzu głównym po prawej stronie.
  6. W sobotę inauguracja roku akademickiego w Seminarium Duchownym w Przemyślu. Na pierwszy rok zgłosiło się 10 młodych mężczyzn. W sumie od soboty będziemy mieć 80 kandydatów do kapłaństwa. Przed nimi trudna droga – nie zapominajmy o nich w modlitwie.
  7. Diecezjalny dzień skupienia Straży Honorowej Serca Jezusowego odbędzie się w najbliższą sobotę od 8:30 w Parafii Farnej w Łańcucie. Zgłoszenia w zakrystii.
  8. Dzisiaj od 13:00 Piknik Rodzinny nad Sanem. Bogaty program w internecie.
  9. Ogłoszenie Policji: W ostatnich dniach w Jarosławiu znów pojawiły się próby oszustw rozpoczynające się od telefonu do osób samotnych i starszych z powołaniem się na krewnego w potrzebie lub nawet na funkcjonariuszy Policji. Należy od razu skontaktować się na własną rękę z kimś bliskim, pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy ani szczegółowych informacji na swój temat i jak najszybciej zgłosić zajście pod nr 112.