1. Trwa VIII Jarmark Jarosławskiego Opactwa. Dzisiaj Dzień Węgierski. Otworzyliśmy kilka nowych wystaw, zapraszamy na nasze korytarze. Inne atrakcje mamy spisane w programie i widzimy na własne oczy. Tylko do południa Turniej rycerski, reszta do późnego wieczoru.
  2. Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Wychowania pod hasłem: ,,W poszukiwaniu drogi.”
  3. Jutro wieczorem pod przewodnictwem ks. prał. Mariana Rajchla modlić się będziemy, jak każdego 10 dnia miesiąca w intencji ofiar Smoleńska, Katynia oraz wrześniowych napaści na Polskę przez hitlerowców i sowietów. O 16:30 Krucjata Różańcowa w tych samych intencjach.
  4. We wtorek od 9:00 do 13:00 edycja Jarmarku dla osób mniej sprawnych: krótki bieg z medalami, występy na scenie, animacje, darmowy posiłek. Zapraszamy także osoby starsze i schorowane, można przyjść z wnukami. Będzie spokojniej i luźniej niż w ten weekend.
  5. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i przywrócić im blask.
  6. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej i wieczorne modlitwy o beatyfikację sł. B. Anny Jenke w naszym kościele.
  7. Z kolei u Panny Marii o godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa sprawowana przez Biskupa Stanisława Jamrozka: specjalne modlitwy za osoby chore i w podeszłym wieku oraz Sakrament Namaszczenia dla chorych w stanie łaski uświęcającej.
  8. Inne zaproszenia na ten dzień to pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej, Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia do Polańczyka oraz Pielgrzymka Środowisk Tradycyjnych do Jarosławia.
  9. Już dziś wstępnie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kilkunastu wydarzeń jarmarkowych.