1. Przez cały tydzień trwa Jerycho Różańcowe. Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte. Nasze Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15:00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w dzień i w nocy do naszego kościoła.
  2. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego jutro specjalne Msze Święte dla dzieci i młodzieży w kościołach parafialnych. U nas po wakacjach nadal spowiedź rano i wieczorem oraz dodatkowo od 9:00 do 11:00. Nie braknie także codziennej Mszy Świętej o 10:00.
  3. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  5. W czwartek Komunia Święta pod dwiema postaciami, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla Honorowej Straży Serca Pana Jezusa.
  6. W piątek Godzina Święta z Litanią do Najświętszego Serca bezpośrednio po wieczornej Eucharystii. Następnie modlitwy o uzdrowienie prowadzone przez Wspólnotę Matki Miłosierdzia zakończone przed północą dodatkową Mszą Świętą. Wcześniej, bo o 20:30, katecheza ks. prał. Mariana Rajchla.
  7. W sobotę obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy jednocześnie, że my sami jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Msze Święte o 7:00; o 10:00; o 12:00 na zakończenie Jerycha Różańcowego; o 13:00 na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny i ostatnia o 17.30. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału w Świętej Eucharystii, aby uwielbić Boga i polecić ozime zasiewy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Właśnie data 8 września 1622 widnieje na portalu wejściowym do naszego kościoła jako dzień jego dedykacji Bogu p.w. św. Mikołaja i św. Stanisława.
  8. Za tydzień Jarmark Benedyktyński, wydarzenie nie tyle handlowe, co kulturalne, społeczne i religijne. W tym roku będzie przebiegało przede wszystkim pod kątem Jubileuszu Niepodległości naszej Ojczyzny. Zainaugurujemy go w sobotę 8 września w samo południe biegiem ulicznym na symbolicznym dystansie tysiąca dziewięciuset osiemnastu metrów. Dla wszystkich uczestników piękne, pamiątkowe medale. Pół godziny później tą sama trasą przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Wiele występów na scenie będzie miało wydźwięk patriotyczny i ewangelizacyjny. W niedzielę o 9:30 u Panny Marii międzynarodowa Msza Święta i barwny korowód patriotyczny ulicami Miasta do Opactwa, tam dalsza część atrakcji. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania. Szczegóły w internecie. Zaprośmy znajomych – nie tylko z Jarosławia. Ulotki z programem Marszu dla Życia i Rodziny oraz z programem Jarmarku będą rozdawane przy kościele.