1. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za cierpienia, jakie niesie – tak wielu osobom w naszej Ojczyźnie – nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
  2. Zapraszamy na Festiwal Muzyki Dawnej. Inauguracyjny koncert dzisiaj u nas o 20:00. Bilety do nabycia przed występem. Tak samo będzie codziennie w różnych kościołach. Kolejny koncert u nas w sobotę o 20:00. Wtedy wystąpi m.in. zespół Jarzębina najbardziej znany w popkulturze z przeboju “Koko Euro Spoko”. Zapraszamy.
  3. Od poniedziałku do soboty także u nas festiwalowa liturgia godzin śpiewana w języku łacińskim w kościele od 8:00 rano. W Kolegiacie natomiast uroczyste Msze Święte codziennie o 16:00 i nieszpory o 17:15.
  4. W piątek wyjątkowo o 22:30 w Cerkwi bizantyjskie nabożeństwo błagalne do św. Mikołaja Cudotwórcy. Zakończenie festiwalu u Panny Marii Eucharystią za tydzień o 9:30. Kawiarenka Benedyktyńska zaprasza nieustannie.
  5. W środę uczcimy Maryję jako Królową nieba i ziemi. Zapraszamy na wieczorną nowennę.
  6. W czwartek Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, bo nawiązuje on do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow, co miało miejsce 23 sierpnia 1939 roku i zaowocowało IV rozbiorem Polski. Módlmy się za polityków i rządzących – gdyż pokusa manipulowania innymi na tysiączne sposoby jest wielka.
  7. W niedzielę za tydzień Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Od 12:00 na placu przed Kolegiatą XXXV Dożynki Archidiecezji Przemyskiej. Przewodniczy nasz Metropolita.
  8. Od czwartku Jarmark Jarosławski. Bogaty program poznamy w internecie.
  9. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu oferuje pracę dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności na stanowiskach pracownik usługowo-produkcyjny i pracownik krawiectwa. Oferta ważna przez dwa tygodnie. Szczegóły w internecie.
  10. Kilkadziesiąt osób z Podkarpacia, w tym i z naszej okolicy pielgrzymuje czwarty dzień pieszo do Wilna. Cała pielgrzymka z Białegostoku liczy blisko 400 osób. Łączmy się z nimi duchowo i wymieniajmy intencjami modlitewnymi.