1. Jutro od fatimskiego nabożeństwa pokutnego o 17:00 rozpoczną się uroczystości odpustowe u Panny Marii.
  2. We wtorek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbe, kapłana i męczennika.
  3. W środę uroczystość Wniebowzięcia Maryi. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte u nas w porządku niedzielnym. U Panny Marii Suma odpustowa o 11:00. Wieczorem u nas pomodlimy się o rychłą beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione po każdej Mszy Świętej. Sam gest błogosławienia jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Jest to także Święto Wojska Polskiego.
  4. Dzień wcześniej o 10:00 specjalna Msza wojskowa w Kolegiacie, po niej uroczystości na Rynku.
  5. W sobotę i niedzielę o 10:00 uroczystości odpustowe w greckokatolickiej cerkwi p.w. Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu, a jednocześnie kolejna rocznica Koronacji Cudownej Ikony „Brama Miłosierdzia”. W sobotę Boskiej Liturgii przewodniczy obecny, a w niedzielę emerytowany Metropolita Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej. W sobotę dodatkowo o 17:00 Nieszpory a o 19:00 koncert chóru z Ukrainy. Zaprasza nas serdecznie ksiądz proboszcz Krzysztof Błażejewski.
  6. W niedzielę za tydzień w Jarosławiu rozpocznie się Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń naszych korzeni”. Wieczorem o 20:00 w naszym kościele koncert inauguracyjny pod tytułem „Cuda Matki Bożej” w wykonaniu artysty z Kolumbii.