1. Zaczęliśmy żmudne i skomplikowane prace przy fundamentach kościoła. Nieustannie, jak to w zabytkowym obiekcie, spotykamy różne nieprzewidziane okoliczności, które wydłużają czas ich prowadzenia.
  Konfesjonał ks. Prałata został przesunięty do prawej bocznej kaplicy, kilka ławek z tyłu do kaplicy lewej. Toaleta jest dostępna w głównym budynku lub w parku za kościołem. Adoracje godzinę przed Mszą wieczorną mają miejsce w Czarnej Kaplicy – z wyjątkiem dni wolnych od pracy.
  Módlmy się o bezpieczeństwo pracowników, o skuteczność prac oraz o 280 tysięcy złotych na ich przeprowadzenie.
 2. Dzisiaj całonocna adoracja z różańcem w ręku. O 17:00 Msza Święta oraz Różaniec Fatimski z procesją do kaplic różańcowych. Następnie adoracja prowadzona przez Wspólnotę bł. ks. Jerzego. O 21:00 Apel Jasnogórski i konferencja ascetyczna. Po niej Godzina Święta i Msza Zbiorowa o 23:00. Zakończenie nad ranem.
 3. Jutro w Miejscu Piastowym od 16:30 XIV Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu z udziałem Telewizji Trwam i Radia Maryja. A u nas dzisiaj po Mszy Świętej będzie rozdawany za darmo pięknie wydany Narodowy Program Trzeźwości. Bezpłatny odbiór trzeba tylko potwierdzić własnym podpisem.
 4. W środę kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą oraz od 9:00 do 11:00.
 6. W czwartek Komunia Święta pod dwiema postaciami. Z uwagi na rekolekcje w Kolegiacie nie będzie spotkania Straży Honorowej Bożego Serca.
 7. W pierwszy piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja do 19:30 prowadzona przez Straż Honorową. Następnie nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.
 8. W pierwszą sobotę od 9:15 specjalne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. Także w sobotę u nas o 18:00 trzeci już w tym sezonie koncert organowy. Poprzednie dwa cieszyły się wyjątkową frekwencją. W najbliższą sobotę zabrzmi muzyka organowa w wykonaniu pana Marcina Armańskiego, który przybędzie do nas z Dolnego Śląska oraz flet, na którym zagra mieszkająca od wielu lat w Moskwie pani Edyta Fil. Zapraszamy.
 10. Duszpasterze parafii Bożego Ciała zapraszają od środy przez kolejne 5 dni na uroczystości odpustowe Matki Bożej Śnieżnej – Królowej Rodzin.
  Dnia pierwszego o 17:00 na Placu Apel Poległych, a o 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny.
  Dnia drugiego także o 17:00 Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity, poświęcenie organów i koncert inauguracyjny na nich. W tym dniu we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
  Dnia trzeciego o 17:00 koncert z cyklu “Burmistrz zaprasza” i Msza celebrowana przez biskupa Józefa Zawitkowskiego z Łowicza.
  Dnia czwartego o 18:00 Nabożeństwo Fatimskie, a na koniec w niedzielę główna suma odpustowa o 12:30.