1. Rozpoczęliśmy prace posadawiające najsłabszą część fundamentów kościoła na siedemdziesięciu sześciometrowych palach żelbetowych. Mamy na ten cel przyznane 350 tysięcy złotych – potrzebujemy dalszych dwustu osiemdziesięciu tysięcy. Prosimy o pomoc w znalezieniu instytucjonalnych dobrodziejów, a także o ofiary osobiste lub rodzinne. Szczegóły na naszej odnowionej stronie opactwo.pl.
  2. Remonty niosą utrudnienia takie jak dłuższe dojście do świątyni i nie stawianie w jej pobliżu samochodów. Nieczynna jest też wewnętrzna toaleta – trzeba podejść albo na lewo do szaletów ogrodowych, albo na prawo do Kawiarenki Benedyktyńskiej, która też nieco zmieniła swoje położenie.
  3. Z uwagi na trwające do godziny siedemnastej prace od poniedziałku do piątku wieczorna adoracja będzie miała miejsce w Czarnej Kaplicy. Msza Święta już normalnie w kościele. Prosimy o wyrozumiałość oraz o modlitwę, aby profesjonalnie, ale rychło wszystkie konieczne prace zostały zakończone.
  4. Dzisiaj wieczorem modlitwy o beatyfikację spoczywającej w naszej świątyni sł. B. Anny Jenke.
  5. Jutro wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy szczególnie osoby noszące szkaplerz karmelitański. Składa się on z dwóch małych prostokątów sukiennych związanych dwiema tasiemkami. Prostokąty zawierają wizerunki Jezusa i Maryi. Osoby, które uroczyście przyjęły szkaplerz uczestniczą w duchowych przywilejach zakonu karmelitańskiego. Gdyby ktoś był chętny do przyjęcia szkaplerza prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do księdza Rafała. Św. Jan Paweł II nosił szkaplerz od wczesnej młodości.
  6. Przez wszystkie dni roku w kolejnych kościołach naszej archidiecezji mają miejsce całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu. Nasza kolej przypada na wtorek. Z uwagi na hałas z remontu adoracja ta odbędzie się w Czarnej Kaplicy od 10:30 do 16:30. Prosimy zgłaszać się do zakrystii lub Recepcji, aby zapewnić półgodzinne dyżury, żeby Pan Jezus nie został ani na chwile sam. Wszyscy nie zapisani są mile widziani o dowolnej porze. Wejście przez główne drzwi i przez Kawiarenkę.
  7. Zbliża się drugi koncert z cyklu „Letnie wieczory organowe w Jarosławskim Opactwie”. W najbliższą sobotę 21 lipca o godz. 18:00 wystąpią profesor sztuk muzycznych Gabriela Rzechowska-Klauza z Zakładu Muzyki Sakralnej i Kształcenia Wokalnego UMCS oraz baryton Wiesław Siewierski. Przekażmy tę informację miłośnikom muzyki. Wstęp wolny. W przedsionku dodatkowe plakaty do umieszczenia w różnych miejscach.
  8. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
  9. Przez cały najbliższy tydzień Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów. Wszystkich planujących tam wyjazd zachęcamy do skorzystania także ze swoistego odpoczynku duchowego – szczegóły w Internecie.
  10. Pan Burmistrz zachęca do zgłaszania do końca lipca pomysłów na inwestycje lub działania kulturalne, społeczne czy sportowe w ramach tzw. „Budżetu Obywatelskiego”. Szczegóły w internecie.