1. Jarosławska grupa Przemyskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wyruszyła dziś z miejscowości Pustków koło Ropczyc, aby po przejściu ponad 20 km dotrzeć na 18:00 do miejscowości Róża niedaleko Dębicy. Towarzyszmy im duchowo aż na Jasną Górę, gdzie dojdą za tydzień. Módlmy się o wytrwałość dla nich, o zdrowie i o gorliwość w modlitwie. Niech zaniosą przed zranione oblicze naszej Matki także sprawy naszego Opactwa oraz nasze osobiste intencje.
  2. We wtorek wieczorem kolejny krok na drodze do Jubileuszu Niepodległości: o 17:00 Krucjata Różańcowa, a o 17:30 Msza Święta za Ojczyznę z kazaniem ks. Prałata.
  3. Nazajutrz świętego Benedykta Patrona Europy, założyciela zakonu benedyktyńskiego.
  4. Zbliża się pierwszy z wakacyjnych koncertów „Letnie wieczory organowe w Jarosławskim Opactwie”. W najbliższą sobotę 14 lipca o godz. 18:00 oprócz profesora Marka Stefańskiego wystąpi także profesor Piotr Kusiewicz z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – tenor. Zarezerwujmy sobie czas – przekażmy tę informację miłośnikom muzyki. Wstęp wolny.
  5. W przedsionku małe i duże plakaty o koncercie, które można umieścić w różnych instytucjach, na klatkach schodowych, witrynach sklepów itp. Bardzo prosimy o pomoc w tym względzie.
  6. W okresie urlopów i wakacji zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Niech ziarno Słowa pada na glebę żyzną. Na szlakach wakacyjnych wędrówek niech nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus. Włączmy częściej nasze diecezjalne Radio Fara bądź na falach ultrakrótkich 98,2, bądź przez internet na RADIOFARA.PL.

Uwaga: Jutro rozpoczynamy stabilizację części fundamentów naszego kościoła do głębokości 6 metrów. Prace obejmą przede wszystkim pomieszczenia Kawiarenki Benedyktyńskiej. Można z niej nadal korzystać, jednak od dzisiaj jest ona przeniesiona nieco w głąb budynku, a za tydzień wejście do świątyni będzie tylko przez alejkę koło pomnika ks. Jerzego.