1. Już tylko w tym tygodniu przed wieczorną Mszą Świętą Litania do Najświętszego Serca, a przed ranną Godzinki o Sercu Jezusa.
  2. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się gorąco za następcę św. Piotra i całą Stolicę Apostolską. Odpust w Pawłosiowie. U Panny Marii tego dnia można również zyskać odpust zupełny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Jest to także 29. dzień miesiąca, a zatem wieczorna Eucharystia za Ojczyznę do dyspozycji Maryi, potem nabożeństwo fatimskie po parku i całonocna adoracja z konferencją o 21:00 i Mszą o 23:00.
  4. W najbliższą niedzielę pół godziny przed każdą Eucharystią adoracja Pana Jezusa w ciszy.
  5. W czasie wakacji będziemy kontynuować codzienny dyżur w konfesjonale od 9:00 do 11:00, niekiedy tylko z powodu wyjazdów księży może nastąpić przerwa na czas Mszy Świętej o godz. 10:00.
  6. W dzisiejszej edycji Niedzieli ciekawy wywiad “Co się dzieje z Kościołem w Niemczech, natomiast we wkładce przemyskiej ks. Krzysztof Pichur opowiada o losach dwóch obrazów, które znalazły schronienie w kościele w Pantalowicach koło Kańczugi.
  7. Możliwość zapisów na lipcową pielgrzymkę pieszą do Częstochowy dzisiaj i za tydzień po Mszy Świętej o 16:00 w punkcie wyjścia pielgrzymki lub telefonicznie.
  8. Po Mszy Świętej u nas zbiórka na radio „Ave Maria”, które jak zawsze będzie towarzyszyło swoimi relacjami naszym pielgrzymom, także duchowym. Prosimy o wspomożenie tego dzieła, ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  9. Jak zwykle u progu wakacji przypominamy o zasadach dobrego wychowania, jeśli chodzi o wchodzenie w stosownym stroju do świątyni – nie tylko zresztą katolickiej. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim nabożeństwa, ale także okazyjne, np. turystyczne wejście do kościoła czy na teren jakiegokolwiek sanktuarium w Polsce i zagranicą. W miejscach najbardziej znanych możemy w tym względzie narazić się nawet na interwencję strażników. Zasady są bardzo proste i powinniśmy je dobrze znać, ale być może niekiedy szwankuje komuś pamięć. Zarówno mężczyźni jak i kobiety nie wchodzą do miejsc świętych w krótkich spodniach czy też z odsłoniętymi ramionami. Panie powinny także zadbać o długość spódnicy czy niekiedy nawet bluzki. Pewnym ratunkiem jest narzucenie sobie na ramiona chusty, ale nie zawsze ma się ją przy sobie. Chociaż dzieci nie robią aż tak złego wrażenia zaniedbując te zasady, to jednak stawiajmy im takie same wymagania od samego początku, aby je dobrze pod tym względem wychować. Pamiętajmy: jest to kwestia kultury osobistej.