1. Zapraszamy na poranne Godzinki i wieczorną Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Zachęcamy do spowiedzi przede wszystkim uczniów i nauczycieli, ale także inne osoby, które będą z nimi te dni bardzo osobiście przeżywać. W naszym kościele taka możliwość istnieje codziennie przed każdą Mszą Świętą oraz od 9:00 do 11:00.
  3. W sobotę w kalendarzu świeckim obchodzimy Dzień Ojca.
  4. Możliwość zapisów na lipcową pielgrzymkę pieszą do Częstochowy w dwie kolejne niedziele po Mszy o 16:00 w punkcie wyjścia pielgrzymki lub telefonicznie.
  5. Niedługo rozpocznie się czas wakacji. Wysyłając dzieci na zorganizowany wypoczynek letni dopilnujmy, nawet na piśmie, aby naszym dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych. Planując czas wolny dla całej rodziny skrupulatnie zaplanujmy niedzielną Mszę Świętą. Zaraz po przyjeździe na miejsce wypoczynku dowiedzmy się – gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa dla tych, którzy wypoczywają z nami. Przypominamy przy tej okazji, że w naszej świątyni pierwsza Msza Święta niedzielna odprawiana jest w każdą sobotę o 17:30, a ostatnia w Kolegiacie w niedzielę o 20:00.
  6. Naszych wakacyjnych gości oprowadzajmy po zabytkach Jarosławia – o Opactwie i naszych wystawach nie zapominając.