Od dłuższego czasu osoby słabo słyszące prosiły nas o rozwiązanie problemu nierównomiernego nagłośnienia naszej świątyni. Także nasze studio radiowe narzekało ciągle na niestabilny i nieprzewidywalny sygnał. Wreszcie po kilkunastu latach służby swojego żywota dopełniły kolejno dwa mikrofony. Wszystko to złożyło się na decyzję o wymianie głównych elementów naszego nagłośnienia. Przy tej okazji poszliśmy krok dalej i dodatkowo w bocznej kaplicy po lewej stronie zamontowano tak zwaną pętlę indukcyjną, która umożliwia osobom z aparatami słuchowymi odbiór dźwięku bezpośrednio ze wzmacniacza.

Dodatkowo jest możliwość w zakrystii wypożyczenia na czas nabożeństwa specjalnego małego urządzenia w kształcie małej słuchawki dla osób słabosłyszących, które nie posiadają aparatu słuchowego.

Za nami etap pierwszy tych prac, dokończenie po świętach. Sam sprzęt elektroniczny będzie kosztował ok. 20 tysięcy złotych, do tego dojdzie robocizna. Na tej modernizacji chyba jednak dosłownie każdy skorzysta. Na ten zatem cel przeznaczymy ofiary składane na tacę przez cały okres świąteczny. Wszystkim darczyńcom „Bóg zapłać”.