27 czerwca ponad 130 zawodników podjęło się pokonania ekstremalnej trasy III Maratonu Benedyktyńskiego z Przemyśla do Jarosławia. Królewski dystans 42,195 km swój początek miał pod klasztorem Panien Benedyktynek w Przemyślu gdzie po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie o godzinie 9 wybrzmiał strzał pistoletu, oznaczający rozpoczęcie biegu. Trasa ma opinię jednej z najtrudniejszych w Polsce, ale nie brakuje jej również uroczych widoków a przede wszystkim wspaniałych kibiców. W Jarosławskim Opactwie, będącym metą biegu, uczestników witali organizatorzy wręczając pamiątkowy medal. Niezmiennie od trzech zwyciężył pan Grzegorz Czyż kończąc bieg w niecałe 3 godziny.

Maraton jest drugim z cyklu Podkarpackich Biegów Benedyktyńskich organizowanych po raz czwarty między innymi przez Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. B. Anny Jenke w Jarosławiu. Zmagania z trasy uchwycili fotografowie, a wszystko można oglądać w poszczególnych galeriach: Podkarpackie Biegi Benedyktyńskie, Przemyski Klub Biegacza, Zycie Podkarpackie, Nowiny. Natomiast wyniki znajdują się na stronie organizatora.

Dziękujemy zarówno licznie przybyłym uczestnikom jak i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia – serdeczne Bóg zapłać i do zobaczenia za Półmaratonie Benedyktyńskim już 12 września!