Wśród różnych grup nawiedzających nasz dom w ciągu roku, w czasie ferii zimowych pojawili się młodzi z Korczyny. To jedyna , wyjątkowa grupa modlitewna, której patronuje Św. Bp Józef Sebastian Pelczar. Młodzi z Grupy Modlitewnej spotykają się w każdy piątek tygodnia. Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią po której zebrani udają się na spotkanie formacyjne w Sali Domu Parafialnego.
Spotkania mają różny charakter. Oprócz śpiewu, wolnych rozmów i tak normalnie – spotkania z rówieśnikami, są konferencje, spotkania w grupach dzielenia i oczywiście w każdym miesiącu jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
Młodzież z Grupy przygotowuje także różne przedstawienia, kartki, uroczystości.
Grupa powstała w I rocznicę kanonizacji Św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz z okazji ustanowienia kościoła parafialnego w Korczynie, Sanktuarium ku czci Świętego Rodaka. W odpowiedzi na zachętę Świętego do czci Eucharystycznego Serca Jezusowego młodzież ta podejmuje praktykę Pierwszych Piątków Miesiąca jako wynagrodzenie za grzechy, które ranią to Najświętsze Serce. Jedną z corocznych praktyk są także rekolekcje, które w tym roku przeżywali w naszym Domu rekolekcyjnym.