Nowenna do MB Miłosierdzia

Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nieustającej nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia (17.30, kościół, często transmisja radiowa) oraz w Koronkę do Matki Bożej Miłosierdzia odmawianą na antenie radiowej (20.30 – przemyskie Radio Fara także w internecie)

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie.

Ofiarowany dar Matce Bożej Miłosierdzia ma służyć zgodności z ostrobramskim wizerunkiem.

Intencje

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
4 wpisy.
. dnia 20 czerwca 2018 o 23:22:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
Rodzina dnia 20 czerwca 2018 o 18:01:
Matko Miłosierdzia prosimy uproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy oraz dla zmarłych z ich rodzin.
Rodzina dnia 20 czerwca 2018 o 17:56:
Matko Miłosierdzia prosimy by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda.
Rodzice dnia 20 czerwca 2018 o 17:53:
Maryjo Matko Miłosierdzia błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce by sesja zakończyła się sukcesem a nam pomóż rozwiązać nasze problemy