I-III P-EDK

I-III P-EDK | Zasady | ZgłoszenieUczestnicy | Świadectwa

ROK 2013 – IPEDK

ŚWIADECTWA
BogdanPaweł, zbiorowe

HOMILIA KS. MARKA PIEŃKOWSKIEGO

AUDYCJA WIECZORNA W RADIO FARA

ZDJĘCIA
Jarosławskie OpactwoPaweł Hajnus

MEDIA O IPEDK
TVP, Radio Watykańskie, Tygodnik Niedziela, Opoka, POD24, Gazeta Jarosławska

Zapraszamy do złożenia świadectwa z uczestnictwa
w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Nie ma skuteczniejszej metody docierania do ludzi niż wiarygodne świadectwo. Jeżeli chciałbyś zachęcić innych do udziału w PEDK zapraszamy cię do zrobienia tego w twoim środowisku, wśród znajomych, w twojej parafii. Jak cała idea PEDK tak i ten krok pozostawiamy twojej odpowiedzialności. Decyzja należy do Ciebie!

Poniżej kilka pomysłów które mogą ułatwić jej realizację:
Szczególnie zachęcamy, aby złożyć świadectwo uczestnictwa w PEDK i zachęcić do wzięcia udziału w swojej parafii. Należy formę uzgodnić ze swoim proboszczem i uzyskać jego zgodę. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie czasu w czasie ogłoszeń parafialnych, lub bezpośrednio po nabożeństwie (oczywiście powinno być to zapowiedziane przez celebransa)
Okazją będą:
– Msza Św. w Środę Popielcową
– Nabożeństwa Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali
– Niedzielna Msza Św.
– W niektórych parafiach są specjalne nabożeństwa (droga krzyżowa) dla młodzieży, do nich szczególnie należy dotrzeć.
– Można wystąpić w „stroju PEDK” którego nieodłącznymi częściami są opaska, brzozowy krzyż i latarka „czołówka”
– W Opactwie dostępne do pobrania plakaty PEDK i ulotki.
– Informując innych prosimy nie zapominać, że uczestnictwo w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby biorące w niej udział uczestniczą w niej na własną odpowiedzialność. Jest to dla nas szczególnie ważne gdyż idea EDK oprócz wszystkiego co niesie ze sobą rozważanie Drogi Krzyżowej oparta jest na osobistej wolności i odpowiedzialności.

Prosimy o informację na opactwo@outlook.com jeżeli zdecydujesz się odpowiedzieć na nasze zaproszenie.

Poniżej teksty „reklamowe” o tegorocznej edycji PEDK, możesz je swobodnie wykorzystać. Przydatne są również inne informacje dostępne na opactwo.pl/pedk i edk.org.pl

18 marca 2016 roku po raz czwarty z Jarosławskiego Opactwa wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Drogami Podkarpacia będziemy zmierzać do trzech różnych celów.
Pierwszy tradycyjny do Archikatedry Przemyskiej,
Trasa do Bazyliki Grobu Pańskiego w Przeworsku przeznaczona jest dla tych, którzy nie są w stanie pokonać dłuższych odcinków, a pragnął uczestniczyć w tej formie duchowości.
Najbardziej przygotowanych i wytrwałych pielgrzymów, zapraszamy na trasę do Kalwarii Pacławskiej.

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy do duchowego pielgrzymowania, tych wszystkich którzy ze względu na różne ograniczenia nie mogą maszerować drogami EDK ale dokładnie wiedzą co oznacza przekraczanie własnych granic i słabości.

W tę drogę wyrusza się samemu, choć czasem jest się otoczonym przez innych ludzi, dostajesz mapę, opis trasy, rozważania, prosty brzozowy krzyż i samego siebie; Na całej drodze obowiązuje reguła milczenia;

Prawdopodobnie nikt ci nie pomoże, jesteś skazany na siebie. Bardzo możliwe, że dojdziesz do granicy sił i bólu, czy potrafisz ją przekroczyć?

Zachęcamy do rozważnego podejmowania decyzji,
zapoznania się z informacjami i regulaminem, przygotowaniem odpowiedniego wyposażenia: ubrania, latarki, elementów odblaskowych, zabezpieczenie wsparcia w przypadku porażki.
Noc, bezdroża, zimno i kilometry mogą boleśnie zweryfikować twoją ocenę własnych możliwości.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie Jarosławskiego Opactwa.
Zapraszamy do wyruszenia w Drogę, bo nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie.

Zapraszam każdego chrześcijanina, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajduje, by odnowił dzisiaj swoje osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem, albo przynajmniej podjął decyzję gotowości spotkania się z Nim, szukania Go nieustannie każdego dnia. Nie ma racji, dla której ktoś mógłby uważać, że to zaproszenie nie jest skierowane do niego, ponieważ «nikt nie jest wyłączony z radości, jaką nam przynosi Pan». Kto zaryzykuje, by uczynić mały krok w kierunku Jezusa, tego Pan nie zawiedzie, przekona się, że On już na niego czekał z otwartymi ramionami.

Nie uciekajmy przed zmartwychwstaniem Jezusa, nigdy nie uważajmy się za martwych, niezależnie od tego, co się dzieje. Nic nie może być większe od Jego życia, które pozwala nam iść naprzód.

Również w naszej epoce ludzie wolą słuchać świadków.

Evangelii Gaudium – papież Franciszek