Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
354 wpisy.
Córka dnia 23 stycznia 2019 o 09:53:
Matko Miłosierdzia, pragnę błagać Cię o wyjednanie łaski powrotu do zdrowia dla mojej mamy Stanisławy, która przebywa w szpitalu. Proszę nie opuszczaj jej, wspieraj w tych trudnych chwilach, obdarz potrzebnymi łaskami. Tobie oddaje ją w opiekę.
. dnia 22 stycznia 2019 o 22:04:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety.
Rodzina dnia 22 stycznia 2019 o 20:20:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy, Teresy oraz dla zmarłych z rodziny i wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących.
Rodzina dnia 22 stycznia 2019 o 20:18:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, prosimy gorąco, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda. Uwolnij naszych sąsiadów od nienawiści, wlej w ich serca miłość.
Rodzice dnia 22 stycznia 2019 o 20:15:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, wyproś nam zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce by sesja zimowa zakończyła się sukcesem, a nam pomóż rozwiązać nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 22 stycznia 2019 o 11:18:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizanta naszego kapłana i opiekuna naszej wspólnoty ks. Rafała. Upraszaj mu Matko potrzebne łaski i otaczaj szczególną opieką w jego posłudze kapłańskiej. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
. dnia 17 stycznia 2019 o 20:15:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
Helena dnia 15 stycznia 2019 o 21:50:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, wyproś nam zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław moim dzieciom i Kamili na studiach, pomóż w nauce by sesja zimowa zakończyła się sukcesem, a nam pomóż rozwiązać nasze problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
.. dnia 15 stycznia 2019 o 19:57:
Matko Miłosierdzia, proszę Cię o opamiętanie dla Rafała.
justyna dnia 15 stycznia 2019 o 19:56:
Maryjo, Matko Miłosierdzia proszę o rozwiązanie tych trudnych spraw z którymi na co dzień się borykam, pomóż mi, wyprosić potrzebne łaski dla całej rodziny.
. dnia 15 stycznia 2019 o 19:10:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety. .
rodzina dnia 15 stycznia 2019 o 18:04:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, prosimy gorąco, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda. Uwolnij naszego sąsiada od nienawiści.
rodzina dnia 15 stycznia 2019 o 18:02:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy, Teresy oraz dla zmarłych z rodziny i wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących.
Rodzice dnia 15 stycznia 2019 o 18:00:
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, wyproś nam zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, ochronę przed wszelkim złem, błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce by sesja zimowa zakończyła się sukcesem, a nam pomóż rozwiązać nasze trudne problemy. Dziękujemy za Twą opiekę i za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 15 stycznia 2019 o 17:55:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantki nasze wspólnotowe siostry Agnieszki i Małgorzatę. Prowadź je Matko do Twego Syna i upraszaj potrzebne łaski na tej drodze. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
Czcicielka dnia 12 stycznia 2019 o 13:43:
Matko Boża Miłosierdzia, spojrzyj na mnie i uproś u Swego Syna łaskę zdrowia dla mnie. Oddal ode mnie te wszystkie choroby, które ostatnio tak bardzo mnie, a przez to moich najbliższych dotykają. Proszę Cię o zdrowie, Boże błogosławieństwo i radość, abym mogła teraz to ja innym nieść pomoc i mówić im o Twym miłosierdziu. Maryjo, okryj swym płaszczem miłosierdzia mnie i moją Rodzinę.
. dnia 12 stycznia 2019 o 08:07:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, bardzo Cię proszę przedstaw swojemu Synowi moją prośbę w intencji Bogu wiadomej.
. dnia 11 stycznia 2019 o 20:31:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Rodzina dnia 8 stycznia 2019 o 15:55:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, prosimy gorąco, by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda.
Rodzina dnia 8 stycznia 2019 o 15:54:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, prosimy wyproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy, Piotra, Kazimierza, Ewy oraz dla zmarłych z rodziny i wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących.