Nowenna do MB Miłosierdzia

Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
135 wpisów.
Małgorzata dnia 26 czerwca 2018 o 16:59:
O Twa szczególną opiekę, dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże pragnę prosić dla ks. Roberta dziękując za modlitewne wsparcie w chwilach ważnych dla mnie i moich najbliższych. Z serca dziękuję i proszę Matko wspieraj kazdego dnia.
Małgorzata dnia 26 czerwca 2018 o 16:51:
Matko Boża Milosierdzia pragnę prosić o zdrowie dla o.Arkadiusza oraz potrzebne łaski na dalsze.lata posługi kapłańskiej w nowym miejscu i nowej wspólnocie , Kochana Matko wspieraj i prowadź kazdego dnia.
Matka dnia 26 czerwca 2018 o 16:37:
Matko Kochana proszę o łaskę wiary dla moich dzieci, pomóż mojej córce zaliczyć wszystkie egzaminy i ukończyć sesję . Chroń też mojego syna od wszelkich nałogów i złych emocji. Wybłagaj im potrzebne łaski. Twoja czcicielka
Tina dnia 26 czerwca 2018 o 16:32:
Matko Boża Miłosierdzia proszę Cię o zdrowie dla Rafała i o siłę na przetrwanie tego trudnego czasu dla jego rodziców. Miej ich Mateńko w swojej opiece i wybłagaj u swojego Syna potrzebne im łaski.
czcicielka dnia 26 czerwca 2018 o 09:56:
Maryjo Matko Miłosierdzia z całego serca dziękuję za opiekę nad moją rodziną oraz za wszystkie łaski jakie nam wyprosiłaś. Mateńko pomóż nam rozwiązać nasze problemy, a naszemu synowi wyproś dary Ducha Świętego by zaliczył wszystkie egzaminy. Naszym drogim zmarłym wyproś szczęście wieczne.
Twoja czcicielka dnia 25 czerwca 2018 o 21:00:
Matko Boża Milosierdzia proszę o radosne wakacje dla uczniów kl. IIb z SP nr 11 niech zdrowe, wypoczete, pełne sił wrócą po wakacjach do szkoły. Proszę Blogoslaw rodzicom i dzieciom.
Siostra dnia 25 czerwca 2018 o 20:43:
Matko Boża Milosierdzia pragnę błagać Cię o szczęście wieczne dla sp.Bogusława w 11 rocznicę śmierci. Niech miłosierny Bóg odpuści mu wszystkie przewinienią, grzechy i da mu nieśmiertelne życie w królestwie wiecznym.
Twoja czcicielka dnia 25 czerwca 2018 o 20:25:
Maryjo Matko Miłosierdzia pragnę z serca podziękować za miniony rok szkolny za Twa opiekę, wsparcie, pomoc i siły. Prosze by dzieci, które postawiłas na mojej drodze wypoczęte, pełne sił i zapału do pracy wrocily po wakacjach do szkoly.Blogoslaw dzieciom i ich rodzicom wspieraj kazdego dnia.
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 25 czerwca 2018 o 11:59:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy Twej szczególnej opiece solenizantów, naszych wspólnotowych braci Jana i Ireneusza. Prowadź ich Matko i opiekuj się nimi wypraszając potrzebne łaski za wstawiennictwem ich świętych patronów, w drodze do Jezusa. Wspólnota Matki Miłosierdzia.
Prosi corka dnia 23 czerwca 2018 o 16:04:
Maryjo, Matko Miłosierdzia bardzo Cię proszę wypros u swojego Syna udaną operacje dla mojego taty oraz uzdrow go z choroby nowotworowej.
Justyna dnia 23 czerwca 2018 o 15:02:
Maryjo Matko Miłosierdzia bardzo Cię proszę za Twoim pośrednictwem wyproś mi u swojego Syna dar macierzyństwa.
. dnia 20 czerwca 2018 o 23:22:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
Rodzina dnia 20 czerwca 2018 o 18:01:
Matko Miłosierdzia prosimy uproś szczęście wieczne dla śp. Romualda, Leokadii, Jerzego, Mieczysławy oraz dla zmarłych z ich rodzin.
Rodzina dnia 20 czerwca 2018 o 17:56:
Matko Miłosierdzia prosimy by w naszej rodzinie i sąsiedztwie panowała zgoda.
Rodzice dnia 20 czerwca 2018 o 17:53:
Maryjo Matko Miłosierdzia błogosław naszemu synowi na studiach, pomóż w nauce by sesja zakończyła się sukcesem a nam pomóż rozwiązać nasze problemy